Alonso není mimo hru o pódium

Alonso není mimo hru o pódium

Fernando Alonso věří, že dobře zvolená strategie v nedělním závodě v Indii by jej mohla katapultovat až na stupně vítězů, ovšem za předpokladu, že soupeři před ním budou mít problémy s pneumatikami.

Tento závodní víkend v indické metropoli má většina jezdců velký problém s rozdílností své výkonnosti na jednotlivých specifikacích pneumatik.

Zatímco měkčí směs pneumatik je až o sekundu na kolo rychlejší, vydrží pouze pár kol a gumy se rychle začnou drolit, tvrdší je všeobecně pomalejší směs, na které však vozy mohou vydržet mnohem déle.

Fernando Alonso je jedním ze závodníků, kteří risknou start na pomalejší směsi, pokud dokáže tuto šanci co nejlépe využít, bude podle vlastních slov moci bojovat i o stupně vítězů.

„Bude záležet, jak na tom budou jezdci startující na měkčí směsi pneumatik, ale myslím si, že ano,“ reagoval španělský závodník na otázku, zda-li bude v Indii bojovat o umístění na stupních vítězů.

„Pokud budeme mít tempo a dobře připravený vůz, podobně jako v kvalifikaci, a jezdci na měkčích gumách budou mít problémy, může se o vítězství v závodě rozhodovat mezi mnou a Markem [Webberem] (který také startuje na tvrdší směsi – pozn. redakce),“ nechal se citovat Alonso pro ESPNF1.

„Pokud ale měkčí směs pneumatik vydrží více než se očekává a první stint závodníků na těchto gumách bude optimální, bude mnohem těžší se před soupeře propracovat.“

„Takže to není v našich rukou, ale ani v rukou našich soupeřů. Zkrátka je to risk a volba, která buď vyjde nebo nevyjde. Vše se bude odvíjet od výkonnosti měkčí sady gum, v pátek jsem na nich odjel asi 15 kol a vůbec jsem se nemohl dostat do tempa, v sobotu dokonce tři,“ dodal dále šampión z let 2005 a 2006.

Sdílejte na:
Zavřít