Alonso: Naše motory bude nemožné okopírovat

Alonso: Naše motory bude nemožné okopírovat

Unikátní prvky motorů Honda půjdou v budoucnu soupeřům jen těžko kopírovat, tvrdí Fernando Alonso.

Japonská automobilka se do Formule 1 vrátila po několikaleté pauze a comeback to nebyl příliš povedený. Ruku v ruce s týmem McLaren sbírají tuto sezonu jedno odstoupení za druhým a jsou nejhorší stájí, která v letošním roce získala mistrovské body.

Už před startem nového ročníku šla Honda svou vlastní cestou. Vyhnula se najímání zkušených závodních inženýrů z prostředí Formule 1 a vše nechala na vlastních lidech. „Může to být naše slabina, ale také to může být klíč k úspěchu,“ řekl dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso. „Já věřím tomu, že to bude klíč k úspěchu.“

„Pokud bychom kopírovali Mercedes, můžeme být velmi blízko Mercedesu, ale nikdy nebudeme lepší. Máme jiný přístup k práci a v hodně věcech se oproti ostatním lišíme, což pro nás znamenalo velmi náročnou první sezonu, ale v mnoha věcech jsme v paddocku zcela unikátní,“ pokračoval Španěl.

„Pokud dělám věci jinak, bude pro soupeře nemožné nás v budoucnu okopírovat,“ dodal Alonso, který se domnívá, že McLaren bude už příští rok patřit mezi top týmy.

McLaren v letošní sezoně nasbíral jen 26 mistrovských bodů a v Poháru konstruktérů je horší pouze Manor.

Sdílejte na:
Zavřít