Alonso může nastoupit do prvního tréninku, pak se uvidí

Alonso může nastoupit do prvního tréninku, pak se uvidí

Lékaři Mezinárodní automobilové federace povolili Fernandu Alonsovi start do závodního víkendu v Číně. Má to ale jeden háček, zatím má svolení pouze k prvnímu pátečnímu tréninku.

Dvojnásobný mistr světa si z ošklivé nehody v australské Grand Prix odnesl několik drobných zranění, kvůli kterým mu lékaři zakázali start do následujícího podniku v Bahrajnu. Nyní je před námi další závod – Velká cena Číny a Fernando Alonso až do dnešního dne nevěděl, zdali bude moci tentokrát startovat. Od lékařů FIA dostal svolení, ovšem jen na první páteční trénink. Poté jej čekají další prohlídky.

„Fernandu Alonsovi bude v následujícím závodě umožněno startovat, ovšem s níže uvedenou výjimkou. Mezinárodní automobilová federace si vyhrazuje právo na odvolání tohoto verdiktu, pokud bude jezdec shledán po prvních jízdách jako nezpůsobilý v pokračování závodního víkendu,“ stojí v oficiální zprávě FIA.

I španělský pilot si je velmi dobře vědom toho, že po dlouhé pauze se ve voze nemusí cítit stoprocentně fit. „I kdybych dostal zelenou a v autě se necítil na sto procent, budu prvním člověkem, který si zakáže závodit. Prioritou je získat body a pro takový cíl musí být jezdec ve voze stoprocentně fit a koncentrovaný,“ řekl Fernando Alonso, který za poslední dva roky vynechal už dva závody. Kromě již zmiňovaného podniku v Bahrajnu musel po nehodě v loňských předsezónních testech vypustit i úvodní Velkou cenu Austrálie.

Sdílejte na:
Zavřít