Alonso: Mercedes zde bude silný

Alonso: Mercedes zde bude silný

Fernando Alonso věří, že Mercedesy budou o víkendu v Monaku silné.

Nico Rosberg a Lewis Hamilton obsadili pole position ve třech posledních kvalifikacích, ale nezískali žádné vítězství, kvůli velmi pomalé závodní rychlosti, způsobené hlavě obnošením pneumatik Pirelli. Nadcházející závod v Monaku je však nadějí na vítězství. Díky povaze okruhu a nízké rychlosti je životnost pneumatik prodloužena, což by mohlo hrát do karet právě Mercedesu.

„Mercedes bude silný,“ řekl Španěl Fernando Alonso. „Byli na pole position poslední tři velké ceny, takže je očekáváme opět vpředu. Už minulý rok zde pole position získal Michael Schumacher, než dostal penalizaci. Všichni víme, jak je zde obtížné předjíždět, takže pokud budou na pole position, jsou jasnými favority.“

To ovšem platí pro každý tým a Ferrari to ví. A ačkoli by zde Alonso rád potřetí zvítězil, přiznává, že to není prioritou.

„Musíme mít na paměti náš hlavní cíl, což je šampionát. Stále jsou před námi Vettel a Räikkönen. Takže pokud zde vyhraje Mercedes, nebude to pro nás takový problém a budeme se více soustředit na dojetí před našimi hlavními soupeři.“

Sebastian Vettel zatím šampionát jezdců vede s 89 body a na záda mu dýchá Räikkönen se ztrátou čtyř bodů. Dvojnásobný mistr světa let 2005 a 2006 Alonso pak za Finem zaostává o dalších třináct bodů. Na třetí místo se Španěl dostal po vítězství ve svém domácím závodě, kdy v žebříčku přeskočil Hamiltona, který má v současnosti 50 bodů a je tak o 22 bodů za Alonsem.

Sdílejte na:
Zavřít