Alonso má radost z porážek Räikkönena

Alonso má radost z porážek Räikkönena

Španěl Fernando Alonso má radost z faktu, že se mu v prvních dvou závodech letošní sezóny podařilo porazit kolegu Kimiho Räikkönena, zároveň ale přiznává fakt, že svou formou Ferrari ztrácí na Mercedes i Red Bull.

Angažování dvou mistrů světa do závodních sedaček Ferrari bylo před začátkem nové sezóny žhavou tématikou plnou očekávání, jak velkou rivalitu mezi Fernandem Alonsem a Kimim Räikkönenem tato spolupráce přinese. V prvních dvou závodech sezóny měl navrch španělský pilot, který se dvakrát umístil na čtvrtém místě, zatímco Räikkönen byl v prvním závodě v Austrálii sedmý a v Malajsii dojel na dvanácté nebodované pozici.

„Samozřejmě bych v prvních dvou závodech letošní sezóny nejraději zvítězil, ale i díky kvalitnímu týmovému kolegovi jsem více motivovaný k lepším výsledkům a výkonům,“ nechal se slyšet Alonso pro italská média.

Kimi Räikkönen byl naopak finským tiskem dotázán na porovnání letošní sezóny s ročníkem 2009, kdy po bídné sezóně z Maranella odešel a na dva roky opustil celou Formuli 1, aby se mohl věnovat rally.

„Vůbec nechci tyto dvě sezóny porovnávat. Samozřejmě to pro nás nebyl dobrý start do nového ročníku, do Malajsie jsme ale přijeli s lépe připraveným vozem a celý víkend se vyvíjel dobře, i když v samotném závodě to nedopadlo podle představ,“ řekl šampión z roku 2007. „Bez incidentu z prvního závodu nevidím jediný důvod, proč bych se nemohl umístit stejně jako Fernando Alonso,“ dodal.

Ferrari pro své jezdce připravuje nové upgrady vozu, k hlavnímu posunu by u italské stáje mělo dojít až při Velké ceně Číny. „Není žádné tajemství, že v současné chvíli ztrácíme na Mercedes i zlepšující se Red Bull. Byli nejrychlejší v průběhu testů v Bahrajnu, v Austrálii i zde v Malajsii, do Bahrajnu toho asi příliš vymyslet nestihneme, protože za pár dní sedíme znovu ve vozech a závodíme, pro Čínu a Španělsko ale připravujeme nějaké nové díly,“ dodal Fernando Alonso.

Sdílejte na:
Zavřít