Alonso koupil cyklistický tým

Alonso koupil cyklistický tým

Španělský závodník a velký cyklistický fanoušek Fernando Alonso dnes prozradil, že za 6 miliónů odkoupil tým Euskaltel Euskadi, kterému kvůli odchodu sponzora hrozil zánik.

Fernando Alonso nahlodal všechny své fanoušky na sociálních sítích již o něco dříve, když je upozornil, že mají sledovat jeho Twitter a oficiální webové stránky v blízké budoucnosti, protože se chystá oznámit velkou novinu.

Ve světě Formule 1 se samozřejmě okamžitě začalo spekulovat, co má španělský závodník za lubem. Chystá se oznámit odchod z Ferrari? Přestup do Red Bullu nebo jiného týmu? Nová informace nakonec nebyla tak dramatická, Alonso oznámil, že koupil cyklistický tým Euskaltel Euskadi.

Podle všeho chce španělský pilot investovat do stáje, kterou postaví kolem Samuela Sancheze, ten na olympiádě v Pekingu v roce 2008 vybojoval v cyklistice zlatou medaili.

„Celý náš tým chce poděkovat dvojnásobnému šampiónovi Formule 1 Fernandu Alonsovi, který odkoupením a zachráněním naší stáje prokázal svou profesionalitu a zaslouží si velký respekt,“ stojí v oficiálním prohlášení cyklistické stáje.

Tým dodrží i smlouvy se svými závodníky, které má pro rok 2014 a 2015. Fernando Alonso chce ale postupně přejít na globálnější model fungování ve světovém měřítku.

„Tento tým bude stavět na serióznosti, transparentnosti a evoluci,“ uvedl mistr světa Formule 1 z let 2005 a 2006. Fernando Alonso zároveň prozradil, že ve stáji bude panovat nulová tolerantnost, čímž jasně naznačil, že ve svém týmu nebude trpět jakýkoliv doping.

Sdílejte na:
Zavřít