Alonso hledá pozitiva: Alespoň jsme dokončili závod

Alonso hledá pozitiva: Alespoň jsme dokončili závod

Fernando Alonso přiznal, že jeho vůz během závodu nefungoval na sto procent, i tak se ale z brazilského víkendu snaží odnést nějaká pozitiva.

Po noční můře z Mexika, kde se španělský pilot nezúčastnil kvalifikace a ze závodu odstoupil po prvním kole, to v Brazílii začalo podobně. I zde musel dvojnásobný mistr světa odstoupit z kvalifikace už v její první části. V nedělním závodě to ale bylo o poznání lepší. McLaren si sice výsledkově nemohl příliš vyskakovat, oba své vozy ale dopravil do cíle.

Během závodu na okruhu Interlagos měl Alonso problémy s vozem, nakonec jej ale dovezl na šestnáctém místě do cíle, jednu příčku za stájovým kolegou Jensonem Buttonem. Po diskvalifikaci Felipeho Massy se navíc oba o jednu pozici posouvají kupředu.

„Dokončení závodu bylo po několika odstoupeních naši prioritou,“ přiznal Alonso v rozhovoru pro Motorsport.com. „Vůz bohužel nefungoval na sto procent, takže závodit v některých částech závodu bylo velmi obtížné. Doufáme ale, že si pro příští rok odnášíme cenná data.“

„Před závodem jsme měnili motor, který za sebou neměl žádná kola a jeho nastavení bylo minimální. Dokončili jsme závod, získali data pro analýzu a věříme, že se díky tomu můžeme lépe připravit na příští ročník,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít