Alonso doufá v zázrak

Alonso doufá v zázrak

Fernando Alonso připouští, že pouze zázrak by mohl připravit Sebastiana Vettela o jeho čtvrtý titul v řadě, Němec má po Velké ceně Itálie náskok v čele šampionátu 53 bodů.

Trojnásobný mistr světa vyhrál Grand Prix na italské Monze z pole position a upevnil si tak náskok v čele šampionátu před druhým Fernandem Alonsem, 53 mistrovských bodů mezi prvními dvěma jezdci je hodně velký náskok, ačkoli do závěru sezóny schází ještě sedm Velkých cen.

Ačkoli Alonso boj o mistrovský titul nevzdá až do poslední možné šance, dobře si uvědomuje, že pokud má zůstat jeho šance na zisk třetího mistrovského titulu reálná, bude potřebovat několik závodů, ve kterých byl Sebastian Vettel nejlépe vůbec nebodoval.

„Pokud jde o vývoj šampionátu, musíme být realisté,“ řekl Alonso po závodě v Itálii. „Je mezi námi velký rozdíl, počet závodů se stále zužuje a je jen velmi malá pravděpodobnost, že nyní vyhrajeme několik závodů po sobě,“ nechal se slyšet Španěl, který si také uvědomuje, že i kdyby vyhrál všechny zbývající závody sezóny, k titulu mu to stačit nemusí.

„Museli bychom mít velké štěstí a Sebastian by nesměl dokončit několik závodů, jen to je naše šance, jak vyhrát letošní šampionát,“ přiznává pilot Ferrari.

Oproti loňskému ročníku se tak situace obrátila, byl to totiž Fernando Alonso, kdo před závěrečnými závody vedl v šampionátu jezdců a o titul nakonec přišel.

„Jsem ve stejné situaci jako on v loňském roce, též měl před sebou těžký úkol dohnat nás, ale my neudělali všechno správně, navíc jsem odstoupil v Suzuce, což mu také nakonec pomohlo k zisku mistrovského titulu, takže se rozhodně nebudeme vzdávat a hodláme bojovat až do konce sezóny, v Brazílii se pak uvidí, jaký rozdíl mezi námi ve skutečnosti bude,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít