Alonso by měl závodit už v Číně, věří Boullier

Alonso by měl závodit už v Číně, věří Boullier

Po neobdržení svolení ke startu ve Velké ceně Bahrajnu musí Fernando Alonso čekat, zdali jej lékaři nechají usednout zpět do vozu v Číně. Podle Erica Boulliera je to hotová věc.

Španělský závodník kolidoval v úvodním závodu s Estebanem Gutiérrezem. I přes ohromnou havárii si přivodil jen drobná poranění. Ta ale byla trnem v oku pro lékaře Mezinárodní automobilové federace, kteří Alonsovi nedovolili do bahrajnského závodního víkendu nastoupit.

Následujícím podnikem je Velká cena Číny a Eric Boullier, závodní ředitel týmu McLaren, věří, že právě zde se dvojnásobný šampion konečně vrátí do svého auta. To si v Bahrajnu vypůjčil Stoffel Vandoorne a při svém debutu vybojoval také první mistrovský bod. „Myslím si, že nastoupí. Čekají jej ještě vyšetření od lékařů FIA, které následně rozhodnou, jestli bude startovat,“ řekl Boullier.

„I když nestartoval, věřím, že tento závodní víkend pro něj byl zajímavou zkušeností. Celou dobu týmu pomáhal a komunikoval s jezdci prostřednictvím vysílačky. Samozřejmě si všichni přejeme, aby se znovu vrátil do svého vozu, ale víme, že svou práci odvádí velmi dobře i mimo něj. Mohlo by ho to více motivovat, což je pro něj také pozitivní,“ dodal Boullier.

Fernando Alonso se do stáje McLaren vrátil minulý rok, aby byl na počátku spolupráce britského týmu s dodavatelem motorů Honda. Španěl neprožil zrovna ideální sezonu a kvůli technickým problémům mnohokrát neviděl ani cíl závodu. Jeho maximem bylo páté místo z Velké ceny Maďarska 2015. Uvidíme, o kolik si McLaren polepší v letošním ročníku.

Sdílejte na:
Zavřít