Alonso bude muset znovu měnit motor, penalizaci ale unikne

Alonso bude muset znovu měnit motor, penalizaci ale unikne

Fernando Alonso bude muset před nadcházejícím závodním víkendem ve Velké Británii znovu měnit pohonnou jednotku.

McLaren společně s dodavatelem motorů Honda zjistili, že motor Fernanda Alonsa je po nehodě s Kimim Räikkönenem z Velké ceny Rakouska poškozený a bude nutná jeho výměna. Dobrou zprávou pro španělského závodníka je to, že japonská společnost nahradí pohonnou jednotku v jeho voze jinou, která byla nasazena již dříve. Dvojnásobný mistr světa se tak vyhne penalizaci.

Britský tým může být rád, že penalizacím na startovním roštu před domácím publikem unikne. Naprostou beznaděj zažil McLaren právě v Rakousku, kde jezdci za výměny komponentů na svém voze dostali penalizaci 25 míst. Pro Alonsa skončil závod v prvním kole zmiňovanou nehodou s Räikkönenem, cíl ale neviděl ani jeho stájový kolega Jenson Button.

Alonso zůstává i přes vzniklou situaci optimistou. „Musíme mířit na okruh Silverstone optimisticky naladěni. Máme za sebou dva užitečné testovací dny v Rakousku, kde se nám podařilo odjet velké množství kol. Jsme motivováni k práci během dalších závodů, které nás čekají před letní přestávkou,“ uvedl Španěl.

„Následující závod je pro tým velmi speciální, jedná se také o okruh, na kterém je fantastické jezdit. Je to jedna z nejrychlejších tratí v kalendáři, což znamená, že našemu vozu nebude tolik sedět, ale hodně se na tento víkend těšíme a chceme z něj získat absolutní maximum,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít