Alonso a Räikkönen budou pro Ferrari závodit i v roce 2015

Alonso a Räikkönen budou pro Ferrari závodit i v roce 2015

Šéf stáje Ferrari Marco Mattiacci potvrdil, že italská stáj pro nadcházející sezónu své jezdecké složení měnit nebude, i v roce 2015 tak do rudých monopostů usednou Fernando Alonso a Kimi Räikkönen.

Budoucnost ani jednoho ze závodníků stáje Ferrari nebyla až do posledních dnů jistá, dnes je ale všem spekulacím konec, šéf stáje Marco Mattiacii oficiálně oznámil, že italskou stáj budou i v roce 2015 reprezentovat jezdci Fernando Alonso a Kimi Räikkönen.

Italskému týmu se v letošní sezóně nedaří úplně podle představ a Kimi Räikkönen si ani na počátku druhé poloviny letošní sezóny nerozumí s vozem zrovna nejlépe. Španěl Alonso byl spojován s možným návratem do stáje McLaren, Räikkönen měl zase podle některých zdrojů na konci tohoto roku ukončit svou kariéru. Nic z toho se ale nekoná.

Oficiální rozhovor s Marcem Mattiaccim se uskuteční v neděli v 11:30 před nadcházející Velkou cenou Belgie, čerstvý šéf stáje Ferrari ale trval na tom, že Fernando Alonso i Kimi Räikkönen budou pro Ferrari závodit i v roce 2015.

„Ferrari má v týmu mnoho klíčových osobností a má kvalitní řidiče, zde slabina tohoto týmu rozhodně není,“ řekl o třetím týmu v Poháru konstruktérů technický ředitel James Allison, který také přiznal, že Ferrari se v minulých letech soustředilo na krátkodobé cíle (předstihnutí Red Bullu) a zapomnělo na ty dlouhodobé, díky čemuž je teď Mercedes o tolik vpředu.

Sdílejte na:
Zavřít