Alonsa láká vítězství v Indy 500 i Le Mans

Alonsa láká vítězství v Indy 500 i Le Mans

Pilot McLarenu naznačil, kam by mohl zamířit po ukončení svého působení v šampionátu Formule 1. Láká jej legendární Indy 500 i čtyřiadvacetihodinovka v Le Mans.

Fernando Alonso je dvojnásobným mistrem světa z let 2005 a 2006, se svými zkušenostmi a věkem se řadí mezi veterány současného startovního pole. I když o konci kariéry ve Formuli 1 zatím nechce nic slyšet, v zákulisí už se nahlas spekuluje o tom, kde by mohl závodit v příštích letech.

„Existují tři prestižní závody na špici motorsportu, které stojí za to vyhrát,“ řekl španělský jezdec v rozhovoru pro AS. „Je to Velká cena Monaka, Indy 500 a 24 hodin Le Mans. Není jednoduché vyhrát všechny tyto závody, ale není to nemožné a navíc je to velká výzva,“ uvedl dále rodák z Ovidea, který má kontrakt s týmem McLaren i pro následující rok.

Pokud by se Alonso skutečně rozhodl do jednoho z výše zmíněných šampionátů nastoupit, závodní sedačku by asi nemusel hledat dlouho. „Dejte mu můj email, telefon a Twitter!“ reagoval na spekulace kolem španělského závodníka Chip Ganassi, zástupe IndyCar, který se letos poprvé bude prezentovat i při legendární čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans.

Sdílejte na:
Zavřít