Alguersuari končí se závoděním

Alguersuari končí se závoděním

Bývalý pilot Formule 1 Jaime Alguersuari končí se svou závodní kariérou v pouhých pětadvaceti letech. Odůvodnil to tím, že pro „tuto přítelkyni již ztratil svou lásku“.

Španělský pilot se stal nejmladším pilotem v historii Formule 1 ve své době (dnes toto prvenství již drží Max Verstappen), do své první velké ceny nastoupil v roce 2009 v Maďarsku pro tým Toro Rosso. Při tomto víkendu mu bylo 19 let a 125 dní. Poté v témže týmu strávil plné sezony v letech 2010 a 2011. Juniorský tým Red Bullu se však cítil moc staře a Alguersuari před sezonou 2012 svou sedačku ztratil.

Bez závodní sedačky ve 21 letech se Španěl stal oficiálním testovacím pilotem pro Pirelli, kde se starším vozem testoval nové směsi pneumatik. V roce 2014 se vydal do neznáma a upsal se týmu Virgin Racing ve zbrusu nové závodní sérii Formule E.

Nicméně ve Formuli E ho moc štěstí nepotkalo. Nemohl se zúčastnit ani finálového závodu sezony poté, co v předešlém závodě v Moskvě omdlel a FIA mu dočasně suspendovala závodní licenci.

Kvůli zdravotním důvodům pak na chvíli svou závodní kariéru pozastavil. Během nedávné tiskové konference v Madridu však oznámil, že ačkoliv od doktorů i FIA dostal zelenou a může znovu závodit, rozhodl se se závoděním seknout, neboť již pro to ztratil vášeň.

„Potřebuji změnu,“ řekl pětadvacetiletý odchovanec týmu Toro Rosso. „Už jsem pro tuto přítelkyni ztratil svou lásku.Je mi 25 let a rozhodl jsem se začít novou kapitolu svého života. Není to smutný den. Závodění jsem si užíval. Nyní už do něj ale nejsem takový blázen. Proto jsem se rozhodl skončit. Již nepatřím do závodění, ale také nemůžu nadobro řici, že je konec,“ dodal Španěl.

Sdílejte na:
Zavřít