Albon si vybral číslo podle Valentina Rossiho. Napůl

Albon si vybral číslo podle Valentina Rossiho. Napůl

Thajský závodník v sezóně 2019 absolvuje svůj debut ve Formuli 1 v barvách týmu Toro Rosso. Jak je ve F1 zvykem, vybral si závodní číslo, které ho bude doprovázet po celou jeho kariéru. Albon se přitom nechal inspirovat svým idolem, legendou MotoGP Valentinem Rossim.

Alexander Albon si zvolil startovní číslo pro svou kariéru ve Formuli 1, které začne používat v příštím roce při svém debutu pro stáj Toro Rosso.

Thajský pilot oznámil, že se rozhodl pro číslo 23, které odkazuje na slavné číslo 46, s nímž je spojena legenda MotoGP, italský jezdec Valentino Rossi.

Albon v roce 2006 získal britský mistrovský titul Super 1 v motokárové kategorii Honda Cadets. Jeho motokára byla přitom zdobená samolepkami odkazujícími na Rossiho a nesla rovněž jeho číslo 46.

Na svém twitteru Albon napsal: „Vždycky jsem byl Rossiho fanda, ale protože ‚Doctora‘ (jak se Rossimu přezdívá) nemohu nahradit, říkal jsem si, že si vezmu půlku.“

18. prosince 2018

Lando Norris, který v příštím roce nastoupí v barvách McLarenu, se minulý týden nechal slyšet, že rovněž uvažoval o čísle 46, v motokárách pak byl právě pro typické zbarvení Albonovým fanouškem.

Nakonec ale britský mladík usoudil, že bude používat číslo 4, jelikož nechce vstoupit do Formule 1 jako něčí „imitátor“.

Albon byl u Toro Rosso oznámen velice pozdě, nejprve se přitom musel vyvázat z kontraktu s týmem e.dams, se kterým se původně chystal nastoupit do letošní sezóny Formule E, která odstartovala minulý víkend v Saúdské Arábii.

Zatím tak Albon ještě netestoval monopost italského týmu, jelikož nestihl být nominován pro posezónní testy v Abú Zabí. Na okruhu byl však spolu s týmem přítomen.

Thajský závodník minulý týden navštívil sídlo týmu ve Faenze, jednalo se o jeho první prohlídku.

Sdílejte na:
Zavřít