Abú Dhabí z pohledu Marka Gillana

Abú Dhabí z pohledu Marka Gillana

Po tom, co několik týdnů nebyli spokojeni se svými výsledky, se stáji Williams konečně podařil úspěch. Jejich šťastným místem se stalo Abú Dhabí.

Britská stáj Formule 1 Williams rozhodně může považovat závod v Abu Dhabi za vydařený. Poprvé od závodu ve Španělsku se tak ji podařilo získat 14 bodů, což není málo, ale také ne maximum, které mohli získat.

„Jsme velice potěšeni, že se nám podařilo získat 14 bodů a že obě auta dojela až do cíle a oběma se podařilo získat body. Na druhou stranu nás mrzí, co se přihodilo a selhání KERS (Kinetický energetický obnovující systém) ve chvíli, kdy se na trati objevilo safety car. Pastor měl rozhodně šanci, aby se tam dostal na stupeň vítězů a přinesl tak daleko větší počet bodů,“ prohlásil Mark Gillan.

Gillan také prohlásil, že jejich pilot Pastor Maldonado byl velice potěšen se zlepšením svého auta. „Pastor byl se svým autem velice spokojený tento víkend. Čas, který se mu podařil zajet v druhé kvalifikaci, mu velice pomohl v té třetí.“

Gillan také prohlásil, že to byly právě technické potíže, které jednoznačně mohou za to, že se Maldonadovi nepodařilo umístit lépe a právě díky jeho selhání musel na tom, aby se umístil, tam kde se mu povedlo hodně pracovat.

Na fanoušky čeká sázení, jak se Sennovi a Maldonadovi povede v posledních dvou závodech letošní sezóny a zdali se jim podaří zopakovat úspěch z Abu Dhabi či opětně odejdou bez bodů.

Sdílejte na:
Zavřít