Sezóna 2018

Rok: 2018 | Poslední úprava: 28.9.2017 14:03
69. ročník šampionátu Formule 1.

Informace

V této sezoně dojde k několika úpravám technických regulí, tou největší změnou, která vzbudila nemalé kontroverze, je nasazení bezpečnostnímu systému s přezdívkou „Halo", který má za cíl chránit hlavu pilota, jedinou viditelnou část z venku kokpitu. Důvody pro zavedení tohoto systému jsou nehody například Julese Bianchiho nebo Justina Wilsona, kteří zemřeli na následky poranění hlavy. Nicméně na Halo se snesla velká kritika kvůli vzhledu a mnozí prohlásili, že systém naopak bezpečnost může ještě zhoršit, neboť zpomalí a ztíží výstup z vozu, především v případech převrácení na střechu. Mnoho expertů také poukazuje na fakt, že v případě nehody Julese Bianchiho by bylo zařízení Halo úplně k ničemu.

Další změnou na vozech bude zákaz tzv. žraločí ploutve a na ní nasazeného křidélky známého jako „T-wing". Důvody jsou především estetické, ačkoliv mnoho fanoušků má tento vzhled vozů rádo.

Ukázka žraločí ploutve a T-wingu na vozu Williamsu z roku 2017.

Výsledky a tabulková data

P   Konstruktér Body
1. Německo Mercedes 85
2. Itálie Ferrari 84
3. Rakousko Red Bull 55
4. Velká Británie McLaren 28
5. Velká Británie Renault 25
6. Itálie Toro Rosso 12
7. Spojené státy Haas 11
8. Švýcarsko Sauber 2
9. Indie Force India 1
10. Velká Británie Williams 0

Související články

Rosberg nešetří Alonsa: Měl by zkusit štěstí jinde, šanci na vítězství nemá

23. března 2018, 15:00 | Stanislav Kolman | Komentáře
Ilustrační fotografie - Rosberg nešetří Alonsa: Měl by zkusit štěstí jinde, šanci na vítězství nemá
Fernando Alonso by se měl soustředit na jiné závodní série, protože jeho šance na vítězství ve Formuli 1 je nulová. Alespoň to tvrdí šampion sezony 2016 Nico Rosberg.

Po zisku mistrovského titulu v roce 2016 sice Nico Rosberg pověsil závodní přilbu na hřebík, avšak v prostředí Formule 1 setrval v roli experta. A jeho výroky z posledních dnů rezonují celým paddockem. Nejprve si prostřednictv&

Ricciardo domácí fanoušky nepotěšil, ignoroval červené vlajky a na startovním roštu klesne

23. března 2018, 13:50 | Stanislav Kolman
Ilustrační fotografie - Ricciardo domácí fanoušky nepotěšil, ignoroval červené vlajky a na startovním roštu klesne
Pro závodníka Daniela Ricciarda nezačíná nová sezona zrovna ideálně. Na startovním roštu domácího závodu totiž klesne o tři pozice kvůli ignorování červených vlajek.

Jak jsme vás informovali v sumáři druhého pátečního tréninku, v průběhu jízd byla na čtyři minuty vyvěšena červená vlajka. Australský závodník Daniel Ricciardo

Druhý australský trénink pro Hamiltona, viděli jsme i červené vlajky

23. března 2018, 13:23 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - Druhý australský trénink pro Hamiltona, viděli jsme i červené vlajky
I ve druhém pátečním tréninku zajel nejrychlejší čas Lewis Hamilton, překvapili Grosjean a Ricciardo, nechyběla ani červená vlajka.

Nejrychlejším pilotem zůstal Lewis Hamilton, svůj čas z prvního dějství překonal o dvě desetiny. Ve druhém tréninku už to britský závodník tak jednoduché neměl, hodně blízko za ním totiž skončil druhý Max Verstappen, nizozemský mladíček ztratil na pilota Mercedesu jen lehce přes desetinu sek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.