Sezóna 2018

Rok: 2018 | Poslední úprava: 28.9.2017 14:03
69. ročník šampionátu Formule 1.

Informace

V této sezoně dojde k několika úpravám technických regulí, tou největší změnou, která vzbudila nemalé kontroverze, je nasazení bezpečnostnímu systému s přezdívkou „Halo", který má za cíl chránit hlavu pilota, jedinou viditelnou část z venku kokpitu. Důvody pro zavedení tohoto systému jsou nehody například Julese Bianchiho nebo Justina Wilsona, kteří zemřeli na následky poranění hlavy. Nicméně na Halo se snesla velká kritika kvůli vzhledu a mnozí prohlásili, že systém naopak bezpečnost může ještě zhoršit, neboť zpomalí a ztíží výstup z vozu, především v případech převrácení na střechu. Mnoho expertů také poukazuje na fakt, že v případě nehody Julese Bianchiho by bylo zařízení Halo úplně k ničemu.

Další změnou na vozech bude zákaz tzv. žraločí ploutve a na ní nasazeného křidélky známého jako „T-wing". Důvody jsou především estetické, ačkoliv mnoho fanoušků má tento vzhled vozů rádo.

Ukázka žraločí ploutve a T-wingu na vozu Williamsu z roku 2017.

Výsledky a tabulková data

P   Konstruktér Body
1. Německo Mercedes 538
2. Itálie Ferrari 460
3. Rakousko Red Bull 319
4. Indie Force India 97
5. Spojené státy Haas 92
6. Velká Británie Renault 90
7. Velká Británie McLaren 58
8. Itálie Toro Rosso 30
9. Švýcarsko Sauber 27
10. Velká Británie Williams 5

Související články

Hamilton sa ešte neraduje

7. října 2018, 13:53 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - Hamilton sa ešte neraduje
Posledný mesiac ide Lewisovi Hamiltonovi všetko ako po masle a titul má na dosah, on si však vzdušné zámky nestavia.

Lewis Hamilton si na svoje konto pripísal deviate víťazstvo v sezóne a je na najlepšej ceste k obhajobe titulu a vyrovnaniu sa Fangiovi. Preteky v Japonsku boli z jeho strany bezproblémové, rovnako, ako celý víkend pred nimi.

Napriek tomu Hamilton neberie šampionát ako vyhratý, r&a

Lidé zapomínají na to, jak Michael Schumacher vyhrál své tituly, řekl Lewis Hamilton

2. října 2018, 22:22 | Jan Fridrich
Ilustrační fotografie - Lidé zapomínají na to, jak Michael Schumacher vyhrál své tituly, řekl Lewis Hamilton
Mercedes aplikoval během GP Ruska týmovou režii, kdy Valtteri Bottas pustil na první místo svého kolegu a aktuálního lídra šampionátu Lewise Hamiltona. Brit následně přirovnal aplikaci týmové režie k Michaelu Schumacherovi – lidé si pamatují pouze piloty, kteří vyhráli šampionát, ale nepamatují si, jak toho dosáhli.

Lewis Hamilton je aktuální lídr šampionátu a po výhře v GP Ruska vede nad svým rivalem z Ferrari Sebastianem Vettelem o padesát bodů. Sebastian Vettel skončil na třetím místě a v posledních třech závodech nedokázal z náskoku Lewise Hamiltona umazat ani jeden bod. Kdyby Mercedes neapl

McLaren se musí soustředit na spolehlivost, říká Fernando Alonso

12. září 2018, 09:41 | Jan Fridrich
Ilustrační fotografie - McLaren se musí soustředit na spolehlivost, říká Fernando Alonso
Španělský závodník Fernando Alonso uvedl, že se britská stáj McLaren musí soustředit na zlepšení spolehlivosti, aby se maximalizovala šance na získání bodů ve Velké ceně Singapuru.

Fernando Alonso získal v prvních pěti závodech 32 bodů, ale pak přišel zlom a během dalších devíti závodů dokázal Španěl nasbírat pouze 12 bodů, přičemž šestkrát neviděl ani šachovnicovou vlajku.

McLaren očekává, že jejich vůz bude poměrně silnější v Si

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.