Sezóna 2018

Rok: 2018 | Poslední úprava: 28.9.2017 14:03
69. ročník šampionátu Formule 1.

Informace

V této sezoně dojde k několika úpravám technických regulí, tou největší změnou, která vzbudila nemalé kontroverze, je nasazení bezpečnostnímu systému s přezdívkou „Halo", který má za cíl chránit hlavu pilota, jedinou viditelnou část z venku kokpitu. Důvody pro zavedení tohoto systému jsou nehody například Julese Bianchiho nebo Justina Wilsona, kteří zemřeli na následky poranění hlavy. Nicméně na Halo se snesla velká kritika kvůli vzhledu a mnozí prohlásili, že systém naopak bezpečnost může ještě zhoršit, neboť zpomalí a ztíží výstup z vozu, především v případech převrácení na střechu. Mnoho expertů také poukazuje na fakt, že v případě nehody Julese Bianchiho by bylo zařízení Halo úplně k ničemu.

Další změnou na vozech bude zákaz tzv. žraločí ploutve a na ní nasazeného křidélky známého jako „T-wing". Důvody jsou především estetické, ačkoliv mnoho fanoušků má tento vzhled vozů rádo.

Ukázka žraločí ploutve a T-wingu na vozu Williamsu z roku 2017.

Výsledky a tabulková data

P #   Jezdec   Konstruktér Body   Tým
P   Konstruktér Body
Datum Název   Okruh

Související články

Red Bull začal s vývojem auta pro rok 2018 brzy

20. října 2017, 17:50 | Jaroslav Drgoňa | Komentáře
Ilustrační fotografie - Red Bull začal s vývojem auta pro rok 2018 brzy
Red Bull začal s vývojem monopostu pro následující sezonu v porovnání s předchozími roky podstatně dříve. Chce tak předejít dalšímu slabému startu do nového ročníku. Prozradil to jejich pilot Daniel Ricciardo.

V posledních letech Red Bull vždy představoval svůj vůz jako jeden z posledních týmů. Chtěl si tak zabezpečit co nejvíce času na jeho vývoj. Tento rok mu to ale úspěch nepřineslo a i když možná má nejlepší šasi, je už příliš pozdě a na boj o titul pomýšlet nemůžou.

Max Verstappen už

Alonso zůstává v McLarenu!

20. října 2017, 17:36 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - Alonso zůstává v McLarenu!
Detaily o tom, na jakou dobu Alonso v McLarenu zůstane, nebyly zveřejněné. Lidi z prostředí Formule 1 považují za rozhodující věc, která Alonsa přesvědčila v setrvání v týmu, změnu dodavatele motorů.

Fernando Alonso prodloužil kontrakt s McLarenem. Včera to potvrdily obě strany a vyvrátily tak spekulace o Alonsově přestupu do série IndyCar. Detaily o tom, na jak dlouho se Alonso McLarenu upsal nebyly zveřejněny, ale objevily se některé dohady o tom, že to je pouze na jeden rok. Lidé z paddocku mají za to, že rozhodující roli hrála změn

Renault se nebojí porážky od McLarenu v příštím roce

18. října 2017, 22:45 | Jaroslav Drgoňa | Komentáře
Ilustrační fotografie - Renault se nebojí porážky od McLarenu v příštím roce
Renault se nebojí toho, že by ho McLaren v příštím roce porazil. Francouzi budou dodávat týmu z Wokingu pohonné jednotky a nahradí tak Hondu, se kterou se McLaren trápil od roku 2015.

Po třech letech trápení došla McLarenu trpělivost a dohodl se na výměně dodavatelů motorů s Toro Rosso. Honda tak přejde právě k juniorskému týmu Red Bullu a Renault bude dodávat agregáty pro McLaren. Šéf Renulatu F1, Cyril Abiteboul, sice uznal, že od příštího roku bude asi McLaren silnějš&

1 2 3 4 »

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.