Sezóna 2018

Rok: 2018 | Poslední úprava: 28.9.2017 14:03
69. ročník šampionátu Formule 1.

Informace

V této sezoně dojde k několika úpravám technických regulí, tou největší změnou, která vzbudila nemalé kontroverze, je nasazení bezpečnostnímu systému s přezdívkou „Halo", který má za cíl chránit hlavu pilota, jedinou viditelnou část z venku kokpitu. Důvody pro zavedení tohoto systému jsou nehody například Julese Bianchiho nebo Justina Wilsona, kteří zemřeli na následky poranění hlavy. Nicméně na Halo se snesla velká kritika kvůli vzhledu a mnozí prohlásili, že systém naopak bezpečnost může ještě zhoršit, neboť zpomalí a ztíží výstup z vozu, především v případech převrácení na střechu. Mnoho expertů také poukazuje na fakt, že v případě nehody Julese Bianchiho by bylo zařízení Halo úplně k ničemu.

Další změnou na vozech bude zákaz tzv. žraločí ploutve a na ní nasazeného křidélky známého jako „T-wing". Důvody jsou především estetické, ačkoliv mnoho fanoušků má tento vzhled vozů rádo.

Ukázka žraločí ploutve a T-wingu na vozu Williamsu z roku 2017.

Výsledky a tabulková data

P   Konstruktér Body
1. Německo Mercedes 345
2. Itálie Ferrari 335
3. Rakousko Red Bull 223
4. Velká Británie Renault 82
5. Spojené státy Haas 66
6. Indie Force India 58
7. Velká Británie McLaren 52
8. Itálie Toro Rosso 28
9. Švýcarsko Sauber 18
10. Velká Británie Williams 4

Související články

Poločas v F1: Vettel a Hamilton si přehazují vedení jak horký brambor, varovný signál pro Toro Rosso

1. srpna 2018, 13:47 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Poločas v F1: Vettel a Hamilton si přehazují vedení jak horký brambor, varovný signál pro Toro Rosso
První polovina sezony 2018, která nám připravila pořádnou porci akce a nečekaných zvratů, je za námi. Piloti a členové týmu si dají nyní zasloužený téměř měsíční odpočinek, aby se vrátili do druhé části napínavého ročníku F1 v plné síle. My se podíváme na to, jak to vypadá v interních soubojích jednotlivých stájí.

Někteří vynikají, jiní zase jezdí ve stínu svých silnějších kolegů, ať už je to kvůli vnitřní politice týmu, nebo se dotyčnému lepí smůla na paty a nebo jednoduše nestíhá.

Kvalifikace: Alonso nedává Vandoornovi prostor, vyrovnaný souboj v šesti t&

Špatná zpráva pro Gaslyho: Penalizace jej vyšoupla z bodované desítky

9. července 2018, 15:57 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - Špatná zpráva pro Gaslyho: Penalizace jej vyšoupla z bodované desítky
Francouzský závodník Pierre Gasly přišel kvůli penalizaci za souboj se Sergiem Pérezem o desáté místo a zisk jednoho mistrovského bodu.

Závod ve Velké Británii přinesl atraktivní podívanou, jejíž součástí byl v závěru i souboj o poslední bodovanou pozici mezi Pierrem Gaslym a Sergiem Pérezem. Fin&aacut

Změní se systém bodování?

6. července 2018, 23:31 | Jan Fridrich | Komentáře
Ilustrační fotografie - Změní se systém bodování?
Současný systém bodování (25-18-15-12-10-8-6-4-2-1) je ve Formuli 1 používán od sezóny 2010. Vlastníci Formule 1 společně se šéfy jednotlivých týmů prodiskutovali různé úpravy bodovacího systému. Spoluvlastník Force Indie Vijay Mallya v rozhovoru prozradil, jaké zazněly návrhy.

Liberty Media se snaží zatraktivnit Formuli 1 různými způsoby. Od propagování se na sociálních sítích až po diskuzi ohledně nových sportovních pravidel. Vijay Mallya uvedl, že se může v budoucnosti změnit systém bodování.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.