Sezóna 2018

Rok: 2018 | Poslední úprava: 28.9.2017 14:03
69. ročník šampionátu Formule 1.

Informace

V této sezoně dojde k několika úpravám technických regulí, tou největší změnou, která vzbudila nemalé kontroverze, je nasazení bezpečnostnímu systému s přezdívkou „Halo", který má za cíl chránit hlavu pilota, jedinou viditelnou část z venku kokpitu. Důvody pro zavedení tohoto systému jsou nehody například Julese Bianchiho nebo Justina Wilsona, kteří zemřeli na následky poranění hlavy. Nicméně na Halo se snesla velká kritika kvůli vzhledu a mnozí prohlásili, že systém naopak bezpečnost může ještě zhoršit, neboť zpomalí a ztíží výstup z vozu, především v případech převrácení na střechu. Mnoho expertů také poukazuje na fakt, že v případě nehody Julese Bianchiho by bylo zařízení Halo úplně k ničemu.

Další změnou na vozech bude zákaz tzv. žraločí ploutve a na ní nasazeného křidélky známého jako „T-wing". Důvody jsou především estetické, ačkoliv mnoho fanoušků má tento vzhled vozů rádo.

Ukázka žraločí ploutve a T-wingu na vozu Williamsu z roku 2017.

Výsledky a tabulková data

P   Konstruktér Body
1. Německo Mercedes 655
2. Itálie Ferrari 571
3. Rakousko Red Bull 419
4. Velká Británie Renault 120
5. Indie Force India 106
6. Spojené státy Haas 101
7. Velká Británie McLaren 62
8. Švýcarsko Sauber 48
9. Itálie Toro Rosso 33
10. Velká Británie Williams 5

Související články

Počas testov v Abú Zabí najrýchlejšie Ferrari

28. listopadu 2018, 17:29 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - Počas testov v Abú Zabí najrýchlejšie Ferrari
Posezónne testy slúžia najmä pre účely Pirelli a sú tak isto prvým oťukávaním sa niektorých jazdcov v nových tímoch.

Prvý testovací deň

Vettel v úvode utorňajšieho testu spôsobil červené vlajky, keď mal v prvej zákrute drobnú nehodu. Nakoniec prekonal Valtteriho Bottasa a pripísal si čas 1:36,812 na hypermäkkých pneumatikách sezóny 2018.

Bottas dokázal byť druhý najrých

Mercedes vzdal při oslavách pátého titulu hold Nikimu Laudovi smeknutím legendární červené kšiltovky

14. listopadu 2018, 13:44 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Mercedes vzdal při oslavách pátého titulu hold Nikimu Laudovi smeknutím legendární červené kšiltovky
Včera se odehrály bujaré oslavy pátého titulu v obou továrnách Mercedesu v Brixworthu a Brackley. Objevily se i legendární červené čepice jako pocta legendě F1 Nikimu Laudovi.

#HiFive. V Brazílii dosáhl Mercedes dalšího historického zářezu, stal se totiž pětinásobným mistrem mezi konstruktéry, a to v pěti po sobě jdoucích letech. Již přímo na okruhu začaly bujaré oslavy, které pokračovaly v úterý zastávkami v Brixworthu a Brackley, kde b

Räikkönen: Titul získal ten nejlepší tým

13. listopadu 2018, 15:37 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Räikkönen: Titul získal ten nejlepší tým
Ačkoliv podle Räikkönena se ve Ferrari snažili odvést co nejlepší možnou práci, tak na titul to nestačilo, protože triumfovat může pouze ten nejlepší.

Dlouhou dobu platila italská stáj za favority na zisk letošního titulu, čímž by se stala prvním týmem, jenž dokázal v hybridní éře porazit Mercedes. Jenže osudový zlom přišel po letní přestávce. Zatímco Mercedes se vrátil z pauzy neskutečně silný, Ferrari – včet

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Komentáře

Žádné příspěvky nenalezeny.