Wolff: McLaren a rok 2007 jsou pro nás varováním

Wolff: McLaren a rok 2007 jsou pro nás varováním

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff řekl, že se výpadek týmu McLaren v roce 2007 ukazuje, jak je souboj o titul ve Formuli 1 nepředvídatelný.

Díky čtyřem výhrám po sobě má Lewis Hamilton už náskok 67 bodů na druhého Sebastiana Vettela. Do konce sezóny už zbývají pouhé čtyři závody.

Pokud tento víkend Hamilton vyhraje a Vettel bude třetí nebo horší, bude to britskému pilotovi stačit k zisku letošního mistra světa.

I když je tým i Lewis Hamilton v dobré pozici, Wolff tvrdí, že se stále může stát něco neočekávaného, jako tomu bylo v roce 2007 u týmu McLaren.

Tehdy ve Formuli 1 bylo jiné bodování, kdy se za vítězství bralo 10 bodů. Hamilton měl náskok dva závody před koncem 17 bodů před Kimim Raikkonenem, který i tak dokázal získat titul.

Nicméně když Hamilton v předposledním závodě roku 2007 jel do boxů, zůstal zaseklý ve štěrkové zóně a z vedení závodu musel odstoupit. Poslední závod v Brazílii nejdřív vyjel mimo trať, aby nesestřelil Alonsa a poté se mu zasekl vůz na speed limiteru.

To všechno podle Wolffa jen ukazuje, co všechno se ještě může stát.

„Nic se nemění. V roce 2007 měl Lewis náskok při přepočtu na dnešní body náskok 45 bodů, ale i tak přišel o titul mistra světa.

„Jak by někdo mohl ztratit titul, když má dva závody před koncem náskok 45 bodů? Řeknete si, to není možné.

„Závody jsou v neděli a nemusí zvítězit vždy nejrychlejší auto. Během léta jsme nejrychlejší vůz neměli, ale i tak jsme dokázali některé závody ovládnout a vyhrát.

„Určitě nechceme polevovat, protože může přijít náročný závod, nebo nedokončení závodu a všechno se smaže. Nic se tedy pro nás nemění.“

Tým Mercedes zatím úspěšně pracuje od Velké ceny Belgie na zlepšení. Tým se hodně posunul v rychlosti během klíčových závodů. Například Singapur neměl Mercedesu vůbec vyhovovat, ale i tak dovezl Lewis Hamilton vítězství.

„Zvláštní náhody se stávají všude, a pokud budete mít nedokončený závod nebo zkrátka etapu špatných závodů, můžete o vše velmi jednoduše přijít.

„Zdá se, že se nic takového nestane, ale tohle je motorsport, sport. Tady se může stát opravdu cokoliv. Nechci o tom přemýšlet a rozhodně nechci nic přivolat.

„Nechci říkat nic špatného, protože pak můžeme mít špatnou karmu, takže to nechme být. Pojďme do Austinu, kde budeme mít silný víkend, a doufejme, že se nám už podaří vyhrát mistrovský titul,“ dodal šéf Mercedesu Toto Wolff.

Sdílejte na:
Zavřít