Williams v Baku přepisoval rekordy. Zvládl nejrychlejší zastávku i maximální rychlost

Williams v Baku přepisoval rekordy. Zvládl nejrychlejší zastávku i maximální rychlost

Stáj Williams se může radovat z úspěšného závodního víkendu. Oba vozy dovezla na bodech a v Baku navíc zlomila hned dva rekordy. Tým zvládl nejrychlejší zastávku v boxech a Valtteri Bottas v tréninku zaznamenal nejvyšší maximální rychlost v historii Formule 1!

Velká cena Evropy v ázerbájdžánském Baku byla jednou velkou premiérou. Ovšem nebyl to jen nový okruh s nejdelší rovinkou v šampionátu, který o víkendu přepisoval historické tabulky. Velké úspěchy zaznamenal celý tým Williams.

Britská stáj se totiž dočkala hned dvou rekordů. Valtteri Bottas během sobotního tréninku zaznamenal rychlost 378 kilometrů za hodinu, což je nový rekord, který kdy byl s vozem Formule 1 zaznamenán. Ten neoficiální držel Juan Pablo Montoya, který na italské Monze v roce 2005 dosáhl rychlosti 372,6 km/h. Jednalo se však pouze o týmová data. Z oficiálních zápisů evidujeme Kimiho Räikkönena a jeho rychlost 370,1 km/h ze stejného roku.

No a krátce po skončení nedělního dne přišla pro stáj Williams další skvělá zpráva. Vůz Felipeho Massy byl totiž během dnešního závodu v Baku obsloužen v boxech za 1,92 sekundy! I to je absolutní rekord Formule 1. Stáj Williams v posledních letech s prací svých mechaniků bojovala, ale očividně se na tento problém zaměřila. Dokládá to i fakt, že co do rychlosti zastávek v boxech nenašel tým v letošní sezoně zatím žádného přemožitele.

Sdílejte na:
Zavřít