Vize Liberty Media: Kvalifikační závod a pouze dva kratší tréninky

Vize Liberty Media: Kvalifikační závod a pouze dva kratší tréninky

Liberty Media má další návrhy, které v Bahrajnu představí zástupcům týmů.

Liberty Media ve své snaze změnit závodní víkendy F1 nadále nepolevuje a nyní přišla s návrhem, který by mohl být zajímavý nejen pro diváky, ale i samotné týmy.

Podle webu Auto motor und sport byli zástupci týmů F1 v Austrálii informováni o možnosti změny harmonogramu závodních víkendů. Pravděpodobně šlo o krok, který byl ze strany Liberty Media pečlivě promyšlen, protože se tento týden v Bahrajnu mají zástupci všech týmů sejít s Rossem Brawnem, který je chce informovat o dalších plánech pro nadcházející sezony.

DOPORUČUJEME: Liberty v Bahrajnu představí týmům svou vizi pro F1

Podle posledních informací by měl víkend zůstat třídenní a nedělního závodu se změny zřejmě příliš nedotknou. Naopak pátek se sobotou budou zřejmě vypadat úplně jinak.

Pátek se má nově začínat technickou přejímkou ​​vozů otevřenou veřejnosti. Fanoušci by mohli přijít a prohlédnout si vozy zblízka, zatímco komisaři FIA zkontrolují, zda vyhovují technickým pravidlům. Pak by následovaly tréninky, ale značně okleštěné. Byly by dva a dlouhé pouze jednu hodinu oproti stávajícím 90 minutám. Sobotní dopolední trénink by už nebyl, takže vše podstatné budou týmy muset stihnout v pátek.

Místo dopoledního třetího tréninku by se přesunula hodinová kvalifikace a místo odpolední kvalifikace by se uskutečnil kvalifikační závod na 100 kilometrů. Celé by to fungovalo tak, že by kvalifikace určila pořadí na startu kvalifikačního závodu a kvalifikační závod pořadí na startu nedělního závodu.

Samotný nedělní závod by měl ovšem zásadní novinku v podobě neomezeného maximálního průtoku paliva a libovolného využití pneumatik. To jsou podle Liberty Media trumfy, které můžou odpůrce změn přesvědčit.

Sdílejte na:
Zavřít