Verstappen měl „žolíka“ při zkracování trati

Verstappen měl „žolíka“ při zkracování trati

Max Verstappen dostal během závodu v Itálii pěti vteřinovou penalizaci, když zavřel dveře Valtterimu Bottasovi při nájezdu do první zatáčky.

Charlie Whiting potvrdil, že byl Max Verstappen varován, když si zkrátil v průběhu závodu první zatáčku, jelikož se bránil Valtterimu Bottasovi, který se na něj pokusil zaútočit.

Bottas řekl svému týmu do rádia: “Myslím si, že získal menší výhodu.” Inženýr to vzápětí potvrdil.

Ředitel závodu Charlie Whiting oznámil týmům, že když si zkrátí trať, dostanou napomenutí, ale pokud se to bude opakovat, přijde trest.

“Dostanete ‘žolíka’, když si zkrátíte šikanu, ovšem ne, pokud získáte díky tomu pozici na trati, což je jistá výhoda. Musíte se vrátit přibližně na takový odstup, jaký byl, než jste opustili trať,” řekl Whiting pro racefans.net.

“Řekli jsme týmům, že jim jeden prohřešek dáme zadarmo. Dokud to samozřejmě není zkrácení šikany, kde jezdec získá pět vteřin. Musí to být stejně férové.

“Ale v tomto případě zůstal Verstappen před Bottasem, mohl ho kdykoliv pustit, ale neudělal to, takže získal výhodu, když zůstal vepředu.”

Poté, co Verstappen zkrátil šikanu, tým mu řekl: “Nebyl blízko k předjetí Maxi, takže si nemusíš dělat starosti.”

Whiting dodal, že nebyl překvapen Verstappenovou reakcí na traťové komisaře, kteří údajně “zabíjejí závodění”, když dostal penalizaci za další incident s Bottasem.

“Z takových věcí si nesmíte nic dělat, jezdci jsou v zápalu boje,” dodal Whiting.

 

Sdílejte na:
Zavřít