U Ferrari očekávají problémy s pneumatikami

U Ferrari očekávají problémy s pneumatikami

Sebastian Vettel prohlásil, že očekává problémy s pneumatikami, jelikož tento víkend není Ferrari schopno přijít na jejich správné použití.

Vettel byl nejrychlejší během prvního tréninku na hypersoft pneumatikách, nicméně i tak si myslí, že jsou pomalejší než Mercedes, který navíc jezdil na tvrdší sadě pneumatik

Zatímco Mercedes v druhém tréninku převzal vedení, Vettel ztratil více než půl vteřiny.

“Samozřejmě to vypadá, že nejsme úplně blízko čelu, takže to není perfektní,“ řekl Vettel po druhém tréninku.

„Nejsme tam, kde chceme být, a určitě budeme dělat několik změn, které nám pomohou. Je to pouze pátek. Někdy máme pátky lepší, ale někdy ne.

“Když koukám pouze na nás, musím říct, že to nebyl dobrý den. Ztráceli jsme jak na jedno kolo, tak i na dlouhé závodní jízdy.

“Myslím si, že jsme měli problém s pneumatikami a také s provozem na trati. Obecně vám moc nepomáhá provoz, takže si myslím, že by tohle mohlo být později lepší.

„Naše pneumatiky se opotřebovaly příliš rychle, speciálně pak levá přední. Ztráceli jsme trochu v rychlých kolech s plně natankovaným vozem.

„Nyní máme hodně práce, protože musíme najít příčiny ztráty. Myslím si, že v autě je o hodně víc, ale zkrátka to musíme najít.”

Lewis Hamilton má celkově náskok čtyřicet bodů před druhým Sebastianem Vettelem. Sezóna pomalu končí, a pokud bude Vettel ještě chtít získat titul, musí doufat ve velmi dobrý výsledek.

„Jsem pozitivní, jako jsem vždy. Myslím si, že zítřek a neděle bude mnohem lepší, můžeme stále najít věci, které nám pomohou.

„Chceme dostat v sobotu oba vozy do první řady. Nevíme, zda se to podaří, ale uděláme maximum, abychom byli na pole position, které je nejlepším místem pro závod.“

Sdílejte na:
Zavřít