Týmy soudí jezdce příliš rychle, říká Vandoorne

Týmy soudí jezdce příliš rychle, říká Vandoorne

Stoffel Vandoorne přišel o své místo u McLarenu, podle něj týmy soudí jezdce závod od závodu.

Belgičan přišel o místo na úkor Landa Norrise, přičemž Stoffel Vandoorne odjel pro McLaren pouze dvě sezóny, ve kterých se celý tým výrazně trápil.

Problémy během dvou sezón byli vysokým kontrastem v porovnání s Vandoornovým debutem, když při Velké Ceně Bahrainu 2016 získal jeden bod.

Před oficiálním oznámením konce u McLarenu prohlásil Vandoorne, že se cítí dobře.

„Vím o svém talentu, dokázal jsem to v přechozích sériích, takže o sobě nepochybuji.

„Mám pocit, že víc lidí kolem mě má pochybnosti, ale víte, to se zkrátka stává.

„Máte jeden špatný víkend, a najednou jste nejhorší jezdec na roštu. Máte jeden dobrý víkend, a najednou jste nejlepší jezdec a superstar.“

Foto: maxf1.net

Vandoornova jediná možnost je tak pravděpodobně tým Toro Rosso, kterému doporučil jezdce i šéf McLarenu Zak Brown.

Kevin Magnussen byl v podobné situaci u McLarenu, když ho tým uvolnil po sezóně 2014. Sice nastoupil jako náhradník Alonsa pro Velkou Cenu Austrálie 2015, ale kvůli motoru Honda ani nestartoval.

„Je to těžké, nemyslím si, že je tady nějaký dobrý důvod, aby skončil. On ví, co má dělat,“ řekl Magnussen před oficiálním oznámením Norrise.

„Osobně si myslím, že je velmi talentovaný. Je také velmi nadaný a dokáže v sobě najít maximum, to je ten důvod, proč to může dokázat.“

Na otázku, zda dokáže Vandoorne profitovat z jiného týmu odpověděl Magnussen následovně: „Můžu jen říct, že pro mě osobně to bylo dobré jít jinam, někam, kde vás opravdu podpoří.

„Když jsem přišel do Haasu, ta podpora a pocit oddanosti od týmu byl skvělý. Pomohlo mi to získat dobrý pocit, a být svým způsobem uvolněný. Nebojím se udělat chyby, nebojím se, když nebudu mít zrovna nejlepší výkon. Můžu se soustředit jen na svojí momentální práci. Postupné zlepšování je pro tým mnohem důležitější, než jeden závod,“ dodal Magnussen.

Foto: McLaren

Zdá se, že McLaren si s kariérou jezdců neláme hlavu. Jen pro připomenutí jeden rok pilotoval vůz McLarenu Sergio Pérez, který rozhodně nejezdil špatně, dokonce se držel se zkušeným Jensonem Buttonem. V roce 2014 se svezl zmíněný Kevin Magnussen. Další rok nezávodil, byl jen „takzvaným“ třetím jezdcem McLarenu. V roce 2016 skončil Jenson Button, protože už ho závodění ve Formuli 1 nebavilo. Letos končí Fernando Alonso z podobného důvodu. A letos musí odejít z týmu Stoffel Vandoorne, který ještě nedostal šanci se ukázat.

Opravdu držíme palce, aby se to samé nestalo Landu Norrisovi.

Sdílejte na:
Zavřít