Šéf Mercedesu se zastal Vettela

Šéf Mercedesu se zastal Vettela

Toto Wolff, který je šéfem Mercedesu se rozhodl zastat Sebastiana Vettela navzdory velké kritice za poslední závod.

Sebastian Vettel letos už udělal více chyb. Asi nejzásadnější byla nehoda z vedení při domácí Velké Ceně Německa. Pro tým Ferrari byla domácí Velká Cena Itálie, která se jela minulý víkend. Italská média doslova zuřila po další Vettelově chybě, když se srazil s Lewisem Hamilton. Díky těmto chybám má Hamilton navrch, i když má Ferrari lepší vůz.

K celé situaci se vyjádřil Toto Wolff z rivalského týmu Mercedes.

„Nejsem úplně neutrální, pro mě je nejlepším jezdcem za poslední roky Lewis,“ řekl Wolff pro Die Welt.

„Nicméně i tak si myslím, že kritizovat Sebastiana není úplně správné. Když má možnost vyhrát, jde do toho s potřebnou agresivitou. To vyžaduje mnoho odvahy, ze které ovšem občas vznikají kolize. Nezapomínejte, že vyhrál čtyři mistrovské tituly, stejně jako Lewis. To musíte akceptovat.“

Wolff věří, že byl malý rozdíl mezi úspěchem, či katastrofou během závodu v Itálii. Vettel zkrátka udělal chybu, čehož mohl Hamilton využít.

„Úplně jednoduše to mohl být Lewis místo Sebastiana, kdo by se otočil. Celý závod potom mohl vypadat úplně jinak. V moderním světě Formule 1 není všechno přesně dané, musíte mít také hodně štěstí, že se všemu vyhnete,“ dodal Toto Wolff.

Sdílejte na:
Zavřít