Šéf McLarenu: Alonso ukazuje, že zvládáme jezdce lépe, než v minulosti

Šéf McLarenu: Alonso ukazuje, že zvládáme jezdce lépe, než v minulosti

Druhý pokus u týmu McLaren ukazuje, jak se tým zlepšil v kontrole jezdců, říká Zak Brown.

McLaren neměl vždy nejlepší komunikaci s jezdci, jak ukazuje příklad Sergia Pereze a Kevina Magnussena, kteří byli v týmu McLaren pouhou sezónu. 

“Myslím si, že Alonso je dobrým příkladem, jak teď McLaren funguje,” řekl Brown pro RaceFans tento týden. 

Brown srovnává nynější působení s tím, které měl Fernando Alonso u McLarenu v roce 2007. První zkušenost byla velmi špatná. 

“Samozřejmě, když tady byl Fernando před deseti lety, tak to nefungovalo. Nicméně poslední tři roky jsme měli hodně špatné, ale nikdy jsem neviděl se Fernanda usmívat tak, jako to bylo teď. To všechno je podle mě proto, že ho baví prostředí, v kterém je, a necháváme mu větší prostor.”

Brown dále mluvil o Landu Norrisovi, kterého oznámil minulý týden. Podle něj bude důležité mít správný přístup především pro tak mladého jezdce.

“Myslím si, že je každý jezdec jiný. K některým musíte být přísnější, k jiným musíte být zase oporou. Zkouším si vytvořit ke každému jezdci unikátní vztah, aby se jim pracovalo co nejlépe. To, co jsem udělal s Fernandem, bych chtěl i s Landem.

“Lando je velmi závodně vyspělý na svůj věk. Je uvolněný, neuvidíte ho nervózního. Není na něm vidět žádná nejistota. Přesně to jsem viděl během tréninku v Monze, kde byl úplně klidný. Neviděl jsem rozdíl mezi tím, když řídil Formuli 3, nebo Formuli 1. Myslím si, že to je dobrý přístup.”

Sdílejte na:
Zavřít