Rozsah zranění nemusí být znám měsíce, říkají lékaři o Wickensovi

Rozsah zranění nemusí být znám měsíce, říkají lékaři o Wickensovi

Robert Wickens měl velká poranění horních a dolních končetin. Rodina se nyní rozhodla odhalit rozsah zranění, které má Kanadský jezdec po těžké nehodě na Pocono Raceway.

Wickens byl minulý víkend převezen z nemocnice v Pennsylvanii do nemocnice v Indianapolisu. Poranění rukou a nohou je nyní “kompletně bez problému“, jak uvádí oficiální oznámení.

Tisková zpráva dále pokračovala: “Wickens je očekáván na transport do rehabilitačního centra v následujících dnech, aby mohl začít ozdravný proces. Závažnost poranění míchy stále zůstává neurčené, a budou následovat další analýzy. Lékaři upozorňují, že může trvat celé týdny, či měsíce, než budou známy plná rozsahy zranění.“

Wickensova rodina v tiskovém prohlášení všem poděkovala: “Chtěli bychom poděkovat všem, za jejich lásku, modlitby, a pozitivní energii, kterou nám dáváte od Robertova incidentu. Opravdu si vážíme podpory IndyCar komunity. Robertova léčba a rehabilitace bude pokračovat v následujících týdnech a měsících. Vážíme si vašich zpráv, a pro Roberta to určitě bude taky velká opora.“

Foto: IndyCars

Rodina dále odhalila kompletní rozsah zranění, aby předešla všem spekulacím.

„Jelikož neověřené zdroje oznámili Robertův stav bez jakéhokoliv souhlasu, musíme oznámit přesný rozsah zranění.”

Mezi úrazy, které Wickens utrpěl, byly:

o Hrudní zlomenina páteře

o Poranění míchy

o Poranění krku

o Tibia a fibula, zlomeniny k oběma nohám

o Zlomeniny v obou rukou

o Zlomené pravé předloktí

o Zlomený loket

o Čtyři zlomená žebra

o Plicní kontuze

(omlouváme se za nepřesný překlad, bohužel nejsme lékaři :) )

Spolumajitelé týmu Sam Schmidt a Ric Peterson dodali: “Komunita IndyCar v posledních týdnech byla víc než oporou. Velmi si vážíme její podpory, a také si vážíme celého lékařského týmu, který se příkladně postaral o Roberta. Dále také děkujeme každému v nemocnici.

“Nicméně chceme říct, že číslo 6 patří stále a jen Robertu Wickensovi. Nezáleží, jak dlouho mu léčba zabere času, tahle sedačka je jeho. Carlos Munoz je zatím jeho zástupcem pro poslední dva závody letošní sezóny. Pokud chceme udržet naděje vozu 6 na titul, tak je Carlos tím správným jezdcem.

“Robertova léčba bude dlouhá a náročná, ale věříme mu. Lepší. Silnější. Rychlejší.“

Další oznámení ohledně jezdce přijdou v nejbližší době, jak potvrdili lékaři.

„Společně s týmem budeme sdílet informace o léčbě postupně. Všichni včetně Wickensovi rodiny si nyní přejeme respekt a soukromí.“

Wickens měl v letošní sezóně tak silnou účast, že už mohl být vyhlášený nováčkem roku, jelikož ho jiný jezdec nemá možnost bodově překonat. Celkově je sedmý, i když vynechá letos dohromady čtyři závody.

Sdílejte na:
Zavřít