Rosberga problémy nemrzí, pomoci mu mají i Hamiltonova data

Rosberga problémy nemrzí, pomoci mu mají i Hamiltonova data

Ve druhém pátečním tréninku zůstal sedět v garáži, protože jeho vůz trpěl únikem vody. I tak toho ale lídr šampionátu Nico Rosberg nemusí litovat, poskytnuty mu totiž budou data stájového kolegy Lewise Hamiltona.

Během dopoledních jízd předváděli oba piloti stříbrných šípů parádní tempo, jenže Nico Rosberg do druhého tréninku nenastoupil. Společně se svým vozem zůstal kvůli technickým problémům v garáži a nezajel jediný čas. Lídr šampionátu se nechal slyšet, že nyní si musí sednout a prostudovat data, které během jízd nasbíral Lewis Hamilton.

„Musíme si nyní sednout a splnit domácí úkoly. Sledovat data, která během druhého tréninku nasbíral Lewis, vycházet z nich a pro sobotní jízdy co nejlépe nastavit mé auto,“ řekl po pátečním programu Nico Rosberg. „Samozřejmě je velká škoda, že jsem dnes odpoledne nemohl do vozu usednout, ztratili jsme hodně drahocenného času. Na druhou stranu jsem se během dopoledních jízd cítil ve voze opravdu dobře.“

Německý závodník také přiznává, že páteční tempo domácího Hamiltona je pro něj velkou výzvou. „On se bude hodně snažit, což mě motivuje a může to být zajímavý souboj. Těším se, až spolu budeme bojovat,“ dodal Rosberg ke svému stájovému kolegovi, nad kterým má aktuálně na čele šampionátu náskok 11 mistrovských bodů.

Sdílejte na:
Zavřít