Rosberg měl během závodu v Baku stejný problém jako Hamilton, ale poradil si rychleji

Rosberg měl během závodu v Baku stejný problém jako Hamilton, ale poradil si rychleji

Nico Rosberg po Velké ceně Evropy potvrdil, že i on musel během závodu manipulovat s přepínači na volantu, stejně jako stájový kolega Lewis Hamilton. Poradil si však rychleji.

Lewis Hamilton několik kol Velké ceny Evropy kroužil v obrovské frustraci. Ze svého vozu nemohl dostat maximální výkon a nevěděl, jak změnit nastavení přepínačů na svém volantu, aby ze svého Mercedesu dostal maximum. Nakonec se mu to povedlo necelých deset kol před koncem, to už ale soupeři před ním byli příliš daleko.

Výkonný ředitel týmu Toto Wolff se krátce po závodě nechal slyšet, že problém s přepínači na volantu měli oba závodníci z jeho stáje, kromě Lewise Hamiltona a lídr závodu Nico Rosberg. Ani jednomu z nich však tým kvůli omezení rádiové komunikace nemohl poradit, jak vůz nastavit co nejlépe.

„Lewis měl problém o něco dříve než Nico. Jednalo se o nastavení přepínačů na volantu, což je věc, kterou s jezdci kvůli omezení komunikace nemůžeme konzultovat. Způsobilo to zmatek a Lewisovi chvilku trvalo, než vůz dokázal restartovat. Nico však problém dokázal vyřešit výrazně rychleji a mohl pokračovat v plném tempu. Lewisovi řešení tohoto problému trvalo asi 12 kol,“ uvedl věci na pravou míru po závodě Wolff.

Sdílejte na:
Zavřít