Poslední trénink na GP Belgie 2018 opět pro Vettela. Bottas poslal Vandoorna do zdi

Poslední trénink na GP Belgie 2018 opět pro Vettela. Bottas poslal Vandoorna do zdi

Třetí a zároveň poslední volný trénink už vyvolal menší rozruch, jelikož Valtteri Bottas neviděl Stoffela Vandoorna a vytlačil ho na trávu. Výsledek byl, že Vandoorne udělal hodiny a skončil ve svodidlech.

Během třetího tréninku už jsme na trati zažili více akce.

Hned na začátek zkoušel tým McLaren vyvážet své jezdce vzájemně ve slipstreamu. I když spolupráce fungovala skvěle, zlepšení časů to nepřineslo. 

Tradičně těsné to bylo mezi týmy Ferrari a Mercedes. Sebastian Vettel opět ovládl trénink, následovaný byl týmovým kolegou Kimim Räikkönenem, který ztratil pouze šest setin.Třetí a čtvrtá příčka patřila týmu Mercedes, který prozatím lehce ztrácí. 

Největším momentem sobotního tréninku bylo určitě nedorozumění mezi Valtterim Bottasem a Stoffelem Vandoornem. Vandoorne si připravoval své rychlé kolo, ale při průjezdu zatáčky Raidillion mu Bottas vjel do stopy. Vandoorne vyjel na trávu, skončil ve velkých hodinách a opřel svojí zadní i přední část vozu o svodidla. Vandoorne nemohl pokračovat, ale vůz nevypadal příliš poškozený

Vandoorne: „Co to k čertu Mercedes předváděl? Vytlačil mě na trávu.“ #FP3 #BelgianGP #F1 pic.twitter.com/lDjvBTftAV

— SvětFormule.cz (@svetformule) 25. srpna 2018

Trénink byl kvůli nehodě přerušený. Jezdci ale i tak dostali na poslední dvě minuty zelenou vlajku. Při snaze se dostat co nejvíc dopředu dostal Pierre Gasly hodiny při výjezdu z boxů. Naštěstí se jemu ani vozu Toro Rosso nestalo. 

Pierre Gasly smykuje na výjezdu z boxů. Nejspíš jej nemine nějaká forma penalizace, neboť přejel bílou čáru. #FP3 #BelgianGP #F1 pic.twitter.com/sqIkZF3leJ

— SvětFormule.cz (@svetformule) 25. srpna 2018

Sdílejte na:
Zavřít