Norris je spokojený se svojí první účastí ve volném tréninku

Norris je spokojený se svojí první účastí ve volném tréninku

Lando Norris se jako testovací jezdec McLarenu poprvé svezl v rámci závodního víkendu Formule 1.

Snad poprvé za celou  kariéru přenechal Fernando Alonso svůj vůz během pátečního tréninku jinému jezdci. Testovací a zároveň rezervní jezdec Lando Norris si tak odbyl svůj debut během víkendu Formule 1. V prvním tréninku Norris dokončil na osmnácté pozici a celkově odkroužil bezproblémových 26 kol. 

Lando Norris v loňském roce získal titul ve Formuli 3 v Britském týmu Carlin. Letos se společně s Carlinem přesunul do Formule 2, kde zatím získal jen jedno vítězství. Norris ovšem pravidelně boduje, tudíž je celkově na druhé pozici za vedoucím Georgem Russelem. 

“Byl to velmi náročný den, protože jsem střídal F2 a F1. Musel jsem jet na kole, abych stihl být v paddocku F1 před prvním tréninkem. Bylo to trošku stresující, ale zvládl jsem to!

“Nicméně to byl dobrý den. Byl jsem ráno trochu nervózní, protože jsem samozřejmě byl velmi nedočkavý, až usednu zpátky do vozu, především tady ve Spa, které je pravděpodobně jednou z mých nejoblíbenějších tratí. Náš program šel dnes dobře a odjeli jsme i dobrý počet kol.

“Na tomto okruhu jsem dřív řídil F4, Formuli Renault, Formuli 3, Formuli 2 a nyní i Formuli 1, takže trať znám velice dobře!

“Udělali jsme pár testovacích jízd, které byli zaměřené na aerodynamiku, takže žádná má kola nebyla zaměřena na výkon, ale spíše na konzistenci a zpětnou vazbu z vozu.

“Je to velmi odlišné řídit Formuli 1, především kvůli tlaku z okolí. Je zde spousta lidí. Myslím si, že je dobré, že vidím z první ruky, jaké to je řídit během závodního víkendu, přičemž se můžu porovnávat s jezdci jako je Stoffel nebo Fernando.

“Po testu v Budapešti jsem se cítil připravený využít této příležitosti s vozem Formule 1. Pokaždé, když usednu do vozu, tak se cítím mnohem více připravený na vše, co dělám. Takže mi to nijak neomezuje přípravu na řízení vozu. 

“S tak málo možnostmi, jak se svézt s vozem Formule 1 myslím, že se potřebujete učit, být konzistentní, rychlý, spolehlivý a především dát dobrou zpětnou vazbu týmu, což jsem podle mě dnes udělal,” dodal Norris.

Aktuálně se spekuluje, že bude, Lando Norris nástupcem Stoffela Vandoorna u McLarenu. Zákulisní informace však nevylučují ani možnost, že by Norris odešel ke konkurenčnímu týmu Toro Rosso, kde momentálně Helmut Marko, nemá žádného mladíka, který by měl dostatečný počet bodů pro závodní super licenci. 

Sdílejte na:
Zavřít