Můžeme dodávat motory dalším dvěma týmům, naznačila Honda

Můžeme dodávat motory dalším dvěma týmům, naznačila Honda

Honda se do šampionátu Formule 1 vrátila coby dodavatel motorů v roce 2015. Pohonné jednotky zatím dodává jen McLarenu, nevyloučila ale, že by se počet týmů mohl v příštím roce rozšířit.

Po osmileté přestávce se japonská společnost vrátila do Formule 1. McLaren ukončil spolupráci s Mercedesem a od roku 2015 přesedlal na pohonné jednotky Honda. Asi nemusíme připomínat, jak bídný první ročník spolupráce těchto dvou stran byl, nicméně v letošním roce je patrné velké zlepšení a Honda nevyloučila, že by v příštím roce mohla motory dodávat i více týmům.

Počet stájí s motory Honda se mohl rozšířit už v letošním roce, ovšem McLarenu se to nelíbilo a zablokoval tak možnou spolupráci s týmem Red Bull, který před startem nového ročníku hledal nového dodavatele pohonných jednotek.

„Zatím nemáme žádné konkrétní plány, ale přislíbili jsme Mezinárodní automobilové federaci, že v příštím roce můžeme dodávat pohonné jednotky pro dva až tři týmy na startovním roštu,“ potvrdil Yusuke Hasegawa, šéf Hondy pro Formuli 1. „Ale jak říkám, žádné konkrétní plány zatím nemáme.“

Hasegawa je také potěšený tím, že systém vývojových žetonů bude pro příští sezonu zrušen. „Jsme rádi, že vývojové žetony budou v příštím roce odstraněny, dostaneme mnohem více prostoru pro rozvoj, což je pro nás dobré,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít