Marciello: Jsem si jistý, že Charles může Sebastiana porazit

Marciello: Jsem si jistý, že Charles může Sebastiana porazit

Charles Leclerc bude od příští sezóny kolegou Sebastiana Vettela u Ferrari. Bývalý testovací pilot Ferrari Raffaele Marciello očekává, že se Leclerc Vettelovi vyrovná.

Zatímco je Leclerc stále mladým jezdcem, Marciello ho vidí jako budoucího vítěze a možného lídra Ferrari.

„Jsem si jistý, že jakmile přijde Charles do Ferrari, bude ho schopen porazit,“ řekl Marciello, který v roce 2013 testoval pro Ferrari i Sauber.

„V letech, kdy byl Vettel u Red Bullu byl těšně za ním Webber, který nebyl šampion. A jejich vozy byly lepší, než ostatních týmů…“

Marciello také porovnal výkony Sebastiana Vettela v jeho poslední sezóně u Red Bullu. Ricciardo získal tři vítězství, zatímco úřadující mistr světa ani jedno. Má tak Marciello pocit, že Vettel není jedním z lepších jezdců?

„Ano, nakonec ano. Viděli jsme to na trati. Může argumentovat tím, že vůz RB10 tehdy seděl spíše Danielovi, než jemu. Nicméně správný mistr světa by se měl dokázat přizpůsobit všemu.“

Ital dále negativně hodnotil i výkony Vettela vůči současnému týmovému kolegovi. 

„Porovnání s Räikkönen není příliš rozhodující. Když jsem testoval v Abu Dhabi v roce 2014, byl jsem o sedm desetin rychlejší než Kimi, to ale neznamená, že jsem byl lepší než on.

„Jednoduše jsem na to mohl tlačit. Možná Kimi ztratil tento druh motivace. Myslím si, že dobré srovnání pro Kimiho byl Fernando. Fernando byl před Kimim pokaždé.

„Jistě, je pravda, že Vettel Kimiho také porazil, ale ne vždy. Ani rozestup není tak obrovský, jako byl u Alonsa.“

Sdílejte na:
Zavřít