Leclerc nemá obavy z odchodu zaměstnanců z Ferrari

Leclerc nemá obavy z odchodu zaměstnanců z Ferrari

Charles Leclerc říká, že je přesvědčen o budoucnosti Ferrari ve formuli 1, a to navzdory dvěma významným odchodům z týmu a náročnému startu do sezóny 2023. I nadále věří, že se tým pod novým vedením bude zlepšovat.

Začátkem tohoto týdne bylo potvrzeno, že asistent šéfa týmu Ferrari – Laurent Mekies, nahradí v sezóně 2024 Franze Tosta jako šéfa AlphaTauri. Minulý měsíc tým opustil jeden z hlavních inženýrů – David Sanchez, který bude v příští sezóně pracovat pro McLaren.

Odchody z týmu přicházejí uprostřed těžkého období, které Ferrari prožívá. Poté, co se v minulé sezóně vrátilo na stupně vítězů se totiž doufalo, že letos udělá krok vpřed. Pilot Charles Leclerc však odstoupil ze dvou z úvodních tří závodů sezóny, a tak s vozem SF-23 zatím nedosáhl na stupně vítězů.

„Myslím, upřímně, pokud mluvíme o správné cestě, za prvé, výkon není takový, jaký bychom chtěli, aby v první části sezóny byl. První tři závody pro mě byly katastrofou. Ale myslím, že tyto tři týdny byly dobré k přenastavení, podívat se trochu na věci, kde můžeme optimalizovat balíček, který teď máme, je to jak to je. Pracovali jsme na tom.“ Charles Leclerc trvá na tom, že tým Ferrari podporuje odchod Laurenta Mekiese do AlphaTauri, jelikož získává větší zodpovědnost v sesterském týmu RedBullu.

„Pak mimo trať nastává restrukturalizace týmu, to je jasné. S Laurentem (Mekiesem – pozn. red.) jsme měli opravdu dobrý vztah. Všichni v týmu chápeme, že je správné tuto příležitost využít, protože pro něj je to opravdu dobrá příležitost. Takže tak to je. Tým je více než jedna osoba a jsem si jistý, že do budoucna Fred (Vasseur, šéf týmu Ferrari – pozn. red.) bude mít to, co má na mysli. Jsem si tím jistý,“ dodal Charles Leclerc.

Frédéric Vasseur minulou sezónu opustil roli šéfa Alfa Romeo a letos nastoupil jako šéf týmu Ferrari. Charles Leclerc tvrdí, že od něj dostal ujištění ohledně vedení týmu, což jej utvrdilo v jeho důvěře.

„Ano, myslím, že byl otevřený ohledně toho, čeho chce dosáhnout a jakým způsobem toho chce dosáhnout. To mi dává sebevědomí pravděpodobně víc než kdy jindy. Takže je zřejmé, že je zde nějaký posun. Věřím v budoucnost.“

Sdílejte na:
Zavřít