Kvyat odjíždí z Monaka s trestem, Räikkönen bez

Kvyat odjíždí z Monaka s trestem, Räikkönen bez

Daniil Kvyat si za kolizi s Kevinem Magnussenem odváží z monackého knížectví penalizaci tří míst na startovním roštu příštího závodu. Kimi Räikkönen za jízdu s poškozeným vozem trest nedostal.

Ruský závodník si na své konto připsal v letošní sezoně už několikátý incident. V uličkách slavného Monaka tentokrát nezvládl souboj s Kevinem Magnussenem. Po několika drobných ťukancích přišel ten největší, který oba závodníky poslal do bariéry. Daniil Kvyat byl za tento incident potrestán posunem o tři místa na startovním roštu v příštím závodě, tedy v Kanadě. Pilot stáje Toro Rosso však vinu necítí a myslí si, že za celý incident může především Dán Magnussen, který jej měl blokovat.

Spekulovalo se také o trestu pro finského jezdce Kimiho Räikkönena. Pilot Ferrari opřel svůj vůz o bariéru, který na mokré vozovce dostatečně nezkrotil. Ulomené přední přítlačné křídlo se mu zaseklo pod předním kolem a Iceman s takto poškozeným vozem pokračoval ještě několik zatáček, přičemž výrazně zpomalil za ním jedoucího Romaina Grosjeana. Jezdec stáje z Maranella však zůstal nepotrestán a do Kanady tak zamíří s čistým štítem.

Za nedodržení rychlostního limitu při virtuálním safety caru byl už při závodě potrestán také pilot Manoru Pascal Wehrlein. Ten si trest vybral během jedné ze svých zastávek v boxech.

A závod končí také pro Kimiho Räikkönena! http://www.svetformule.cz/clanek/4949-ONLINE-Velka-cena-Monaka-2016/

Zveřejnil(a) SvětFormule.cz dne 29. květen 2016

Další incident! Tentokrát Daniil Kvyat pomohl do svodidel Kevinu Magnussenovi… http://www.svetformule.cz/clanek/4949-ONLINE-Velka-cena-Monaka-2016/

Zveřejnil(a) SvětFormule.cz dne 29. květen 2016

Sdílejte na:
Zavřít