Jsem daleko od svého potenciálu, říká Stroll

Jsem daleko od svého potenciálu, říká Stroll

Lance Stroll věří, že má před sebou stále ještě velkou cestu, aby mohl ukázat svůj veškerý potenciál.

Devatenáctiletý jezdec se připojil do Formule 1 v loňské sezóně po boku zkušeného Felipeho Massy. Stroll za Massou ale zaostával, především v kvalifikacích.

“Musím se toho ještě hodně učit. Z každého víkendu se učím, a získávám zkušenost. Mám pocit, že pokaždé, když sednu do vozu, že se pořád učím. Takže určitě ještě můj čas přijde.

“Nicméně i tak vzpomínám na to, kde jsem byl v loňské sezóně. Myslím si, že mám ještě před sebou dlouhou cestu. Potřebuji pouze více času za volantem. Je mi stále devatenáct, takže toho ještě bude hodně.”

Stroll tvrdí, že jeho výkonnostní zlepšení je skryto za špatným vozem Williamsu FW41.

“Bohužel je to pro auto i tým náročný rok. Takže jsem nemohl ukázat své zlepšení.

“Myslím si, že jsem ale v hodně oblastech lepší. Mám pocit, že auto tlačím na limitu. Z této pozice to není vidět, jelikož jsme vzadu, ale mám pocit, že určitě jezdím lépe.

“Jsem nad věcí v hodně místech závodu. Strategicky jsem se zlepšil, v kvalifikaci, v závodech, v mých startech. To jsou věci, které jsou určitě lepší než loni.

“Nyní myslím na detaily, které se dají zlepšit. Pracuji na sobě jako na závodním jezdci. Nikdy se nepřestanete učit, jako v každém sportu.”

Sdílejte na:
Zavřít