Je hladový a zkušený, vysvětluje vedení Renaultu angažování Hülkenberga

Je hladový a zkušený, vysvětluje vedení Renaultu angažování Hülkenberga

Šéf Renaultu Cyril Abiteboul se rozpovídal o angažování Nica Hülkenberga. Vysvětlil, že německý závodník je stále dostatečně hladový, zároveň už však má dostatečné množství zkušeností.

Minulý týden nejprve Force India oficiálně oznámila, že Nico Hülkenberg stáj na konci letošní sezony opustí. Jen o pár hodin později přišel Renault s potvrzením, že německý jezdec bude od roku 2017 působit v jejich týmu. S francouzským konstruktérem se Hulk dohodl na víceletém kontraktu.

Šéf Renaultu Cyril Abiteboul je s angažováním závodníka spokojený a věří, že pro obě strany bude toto partnerství do budoucna přínosné. „Jsem potěšen, že Nica můžeme přivítat v našem týmu. On je zkušený, stále hodně hladový a je to přesně ten typ závodníka, kterého potřebujeme,“ uvedl Abiteboul.

Nico Hülkenberg vždy patřil do lepší poloviny startovního pole a šušká se, že před lety už měl na stole smlouvu od Ferrari, kterou mu však na poslední chvíli vyfoukl Kimi Räikkönen. Největším kariérním úspěchem pro něj bylo loňské vítězství v závodě 24 hodin Le Mans. Zejména v letošní sezoně ale na větší úspěch stále čeká a jeho výkony zůstávají ve stínu stájového kolegy Seria Péreze.

„Nico je jedním ze tří závodníků, kterým se podařilo vyhrát šampionát GP2 v jeho první sezoně (kromě něho se to podařilo také oběma pilotům Mercedesu). Dokáže být opravdovým vůdcem, který dokáže postavit svůj vlastní tým a namotivovat lidi kolem sebe,“ dodává šéf francouzského týmu.

Sdílejte na:
Zavřít