Dva závody po sobě, které mi tým pokazil, zlobil se po monackém selhání Ricciardo

Dva závody po sobě, které mi tým pokazil, zlobil se po monackém selhání Ricciardo

Daniel Ricciardo byl po závodě v monackém knížectví pořádně naštvaný. Tým jej totiž svou nepřipraveností v boxech připravil o vítězství v tomto prestižním závodě.

Australskému závodníkovi nebylo v cíli Velké ceny Monaka příliš do řeči. Stáj Red Bull jej totiž připravila o druhé vítězství v řadě. Ve Španělsku jel Daniel Ricciardo první, tým se ale rozhodl pro odlišnou strategii tří zastávek v boxech a z prvního triumfu kariéry se tak radoval jeho stájový kolega Max Verstappen. V Monaku zase mechanici nestihli připravit pro závodníka včas pneumatiky a ten tak ztratil cenné sekundy, které jej následně stály vítězství.

Ricciardo mířil ke své druhé zastávce u mechaniků. Pneumatiky do přechodných podmínek chtěl vyměnit za ty do sucha, jenže stáj se na poslední chvíli rozhodla pro jinou sadu. Ta však v garáži byla až úplně nejdál a nastal chaos, kvůli kterému australský pilot ztratil mnoho času. „Nevím, abych byl upřímný, moc se mi o tom nechce mluvit,“ řekl jezdec při rozhovoru na stupních vítězů.

„Jen bych chtěl poděkovat všem fanouškům. Poděkovat, že nás tak moc podporovali i v tomhle počasí. Jsme rádi za velkou show, tenhle závod ani původně neměl být tak dramatický. Je to druhý závod v řadě, který mi tým pokazil. Přišli jsme o druhé vítězství ve velké ceně. Je to na nic a hodně to bolí,“ řekl dále Ricciardo. „Tým mě do boxů povolal sám, nebyl jsem to já, kdo by o zastávku žádal. Troufám si tvrdit, že jsem byl nejrychlejší za jakýchkoliv podmínek, proto je pro mě druhé místo zklamáním,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít