Alonso: Náhodné penalizace ukazují, jak je Formule 1 špatná

Alonso: Náhodné penalizace ukazují, jak je Formule 1 špatná

Alonso obviňuje komisaře v Japonsku za penalizaci, kterou dostal za incident v prvním kole.

Fernando Alonso dostal během Velké ceny Japonska od komisařů pětivteřinovou penalizaci. Španělský jezdec nazývá komisaře náhodnými soudci. 

Pilot McLarenu dostal pětivteřinovou penalizaci za zkrácení šikany a následného získání výhody v poslední šikaně prvního kola. Alonso byl vytlačen na trať Lancem Strollem. Alonso vyjel mimo trať, ale vrátil se před Strollem. Španěl si zkrátil poslední šikanu.

Zatímco Lance Stroll dostal penalizaci taky, protože právě udělal nebezpečný pohyb a poslal Alonsa mimo trať. Komisaři prohlásili, že “I když byl vůz číslo 14(Alonso) vytlačen mimo trať, využil poté zkratky a projel šikanu rovně. Když se vrátil na trať, tak získal značnou výhodu.”

Alonso dokončil závod na čtrnácté pozici, ale neodpustil si připomínku na komisaře v Japonsku.

“I když jezdec přijde s vysvětlením, tak si myslím, že je těžké, aby komisaři pochopili něco, a rozhodli podle toho. To všechno jen ukazuje, jak je špatná Formule 1,“ řekl Alonso.

“Rozhodnutí jsou náhodná a nemají žádnou konzistenci. Brzdíte z venkovní stopy, pošlou vás mimo trať, vy se omluvíte a stejně dostanete penalizaci. To je ostuda.
 
“Stroll mě neviděl. Pokud mě viděl, a vytlačil mě na trávu, tak to bylo určitě nepříjemné.

“Moc se toho pro nás nemění, mohli jsme skončit na dvanácté pozici, místo čtrnácté. Tak to prostě je.”

K celé situaci se vyjádřil i Lance Stroll, který víceméně s Alonsem souhlasí.

“Byl to zkrátka jeden z incidentů v prvním kole. Byl jsem široký v zatáčce 130R, vyjel jsem do trávy, a když jsem se vracel do závodní stopy, měli jsme kontakt.

“Chci tím jenom říct, že jsem ho nezavřel schválně. Nicméně on poté vyjel mimo trať. Jak říkám, myslím si, že to byl klasický incident.

“Je to opravdu škoda, že jsme oba dostali penalizace. To mi zničilo závod.”

Sdílejte na:
Zavřít