Williams potvrdil datum odhalení nového vozu

Williams potvrdil datum odhalení nového vozu

Williams je pátým a zatím posledním týmem, který potvrdil datum odhalení svého vozu pro sezonu 2018, který ponese jméno FW41. Auto bude odhaleno během akce v Londýně.

Nový vůz bude světu představen 15. února, což je zatím nejbližší potvrzené odhalení. Mercedes a Ferrari budou odhalovat své vozy 22. února a po nich světlo světa spatří i vozy McLarenu a Toro Rosso.

Vůz FW41 bude první vůz Williamsu kompletně vyvinutý jejich technickým ředitelem Paddym Lowem, který do týmu přišel v březnu minulého roku z Mercedesu.

Tým se základnou v Grove bude v nadcházející sezoně mít nejmladší jezdeckou soupisku, která se skládá z devatenáctiletého Lance Strolla a dvaadvacetiletého Sergeye Sirotkina, který si odbude svou debutovou sezonu po odchodu Felipeho Massy.

Williams minulý rok skončil v šampionátu na pátém místě s jedním pódiovým umístěním, které získal Stroll při Velké ceně Ázerbájdžánu.

Poprvé FW41 vyjede na trať 26. února při předsezónním testování na španělském okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya. Za volantem bude Stroll i Sirotkin, ale přidá se k nim i nový rezervní pilot týmu Robert Kubica.

Seznam potvrzených představení vozů:
Williams: 15. února
Ferrari: 22. února
Mercedes: 22. února
McLaren: 23. února
Toro Rosso: 25. února

Sdílejte na:
Zavřít