Villeneuve: Bottasův brazilský výkon byl trapný

Villeneuve: Bottasův brazilský výkon byl trapný

Bottasův výkon byl na Velké ceně Brazílie podle mistra světa z roku 1997 Jacqua Villeneuva trapný a hodný týmové dvojky.

Bottas získal v Brazílii třetí pole-position v sezoně, ale už v první zatáčce ho předstihl Sebastian Vettel a po zbytek závodu už se mu zpět na první příčku nepodařilo dostat. Cílovou pásku přeťal 2,7 sekundy za čtyřnásobným mistrem světa a jeho kolega Lewis Hamilton, který startoval z boxů, ztratil na Bottase jen necelé tři sekundy.

„Byla to skvělá jízda od Vettela, závod vyhrál už v úvodu,“ řekl Villeneuve serveru Motorsport.com. „Byl velmi agresivní. Když se ale koukneme, čeho byl schopný Mercedes a porovnáme si Lewise s Bottasem, tak nezbývá nic jiného, než konstatovat, že Bottas byl úplně mimo rytmus. Vysloveně se ztrapnil. Lewis skončil tři sekundy za ním a to startoval z boxů. Je to trapné. Jednoduše na Hamiltone nemá. Bylo to tak v průběhu celé sezony. Toto je jeho skutečná úroveň. Přinejlepším to je dobrý týmová dvojka.“

Bottas uznal, že závod prohrál už v úvodu, kdy neudržel první pozici po startu, ale jeho rychlost byla porovnatelná s rychlostí Ferrari. Na první místo se nepropracoval díky okruhu Interlagos, na kterém se velmi těžce předjíždí.

„Co se týká rychlosti, byli jsme na tom velmi podobně,“ řekl Bottas po závodě, po kterém ztrácí v pořadí jezdců na druhého Vettela 22 bodů. „Snažili jsme se na to tlačit a vyvinout na Sebastiana tlak hlavně během pitstopů. Když jsem se k němu začal přibližovat, zkusili jsme využít under-cut a předjet ho v boxech, ale nevyšlo to. Když se z boxů vrátil on, byl jsem k němu velmi blízko, ale na předjetí to nestačilo.“

„Po skvělé sobotě jsem tedy zklamaný. Věřil jsem ve vítězství a dost to zmenšilo i moje šance na zisk druhého místa v mistrovství. Teď už je rozestup poměrně velký, takže v Abu Dhabi nám může pomoci jen malý zázrak,“ uzavřel své zhodnocení Bottas.

Sdílejte na:
Zavřít