Vettel zakončil poslední den testování na čele

Naděje Ferrari na vyzvání Mercedesu na souboj o mistrovský titul se opět o něco upevnily. Sebastian Vettel ovládl i úplně poslední den předsezónních testů a skončil na čele.

Nový vůz Scuderia Ferrari byl tím nejrychlejším v pěti dnech z osmi. Oba dva nejrychlejší časy celých testů také zajeli piloti Ferrari a to na nové ultraměkké směsi. Kimi Räikkönen byl nejrychlejším vůbec s časem 1:22.765 a Sebastian Vettel druhý s časem 1:22.810.

Nicméně favorit Mercedes ještě zcela neodhalil své karty a svou pravou rychlost ukázal jenom částečně. Navíc ani jednou nezkusili kvalifikační jízdu na nejměkčí směsi pneumatik. S přehledem nejrychlejší byl Mercedes na středně-tvrdé směsi, na které Mercedes trávil většinu času. Tým stříbrných šípů ohromil neuvěřitelnou spolehlivostí svého vozu. Během celých testů tým odkroužil přes pět a půl tisíce kilometrů. Vůz se nakonec nedobrovolně zastavil až během dopoledne posledního dne testů – Lewis Hamilton dnes zastavil na trati těsně před polední pauzou s rozbitou převodovkou.

Toro Rosso zakončilo testy na druhém místě se ztrátou pouhých tří desetin na Vettela. Tým má za sebou s rok starým motorem Ferrari velmi slibné testy.

Na třetím místě dnes skončil Felipe Massa s Williamsem po sérii krátkých odpoledních stintů. O desetinu pomalejší byl čtvrtý Sergio Perez ve Force Indii, která během testů také zářila. Možná se během sezony dočkáme soubojů Force Indie s Williamsem. Nicméně Perez dnes zvládl odjet pouze 60 kol před tím, než se jeho vůz zastavil ve dvanácté zatáčce a po červených vlajkách už se na trati znovu neobjevil.

Na pátém místě skončil Hamilton, kterého v závěru dopolední části zradila již zmiňovaná převodovka. Svůj čas, který byl o 1,3 sekundy pomalejší než byl ten Vettelův, zajel na středně-tvrdé směsi pneumatik.

Šestým místem zakončil testy Daniel Ricciardo s Red Bullem s dalšími třemi desetinami ztráty. Za ním se piloti seřadili v pořadí Button, Palmer, Ericsson, Grosjean, Gutierrez, Haryanto a Rosberg.

Rosberg do Mercedesu usedl v odpolední části a soustředil se na dlouhé stinty s plnou nádrží, den tedy zakončil na posledním místě.