Velkou cenu Itálie 2018 vyhrál Hamilton, Vettel po startu kolidoval

Velkou cenu Itálie 2018 vyhrál Hamilton, Vettel po startu kolidoval

Domácí stáj Ferrari neudržela své dobré startovní pozice z kvalifikace.

Letošní Velká cena Itálie se zapíše určitě do historie. Z vítězství se radoval Lewis Hamilton, i když to rozhodně neměl lehké.

Jakmile byl závod odstartován, tak skončil Brendon Hartley v sendviči vozu McLaren a Sauber, kvůli čemuž ulomil své přední křídlo a kolo, a musel odstoupit. V nájezdu do druhé šikany Lewis Hamilton dostal na vnějšek zatáčky, přičemž měl po boku Vettela. Vettel lehce nedobrzdil, opřel se do Hamiltona, roztočil se, a poškodil své přední křídlo.

VIDEO >> https://t.co/zpgMg7mmoo pic.twitter.com/EYu3yKxfu3— Formula 1 (@F1) 2. září 2018

O chvíli později předjel Hamilton Raikkonena při nájezdu do první zatáčky, ale Räikkönen mu to hned v další šikaně vrátil.

Těsně před polovinou závodu udělal Mercedes falešné volání jezdce do boxů, kde měl Hamilton stavět, ale nadále pokračoval. Ferrari ale bohužel povolalo Raikkonena, což ho ve výsledku stálo vítězství.

Fernando Alonso opět závod nedokončil pro technické problémy. Pomalým tempem se doplížil do boxů, důvodem byl pravděpodobně opět motor Renault.

Hamilton pokračoval následující kola v dobrém tempu, a do boxů zajel mnohem později.

Vettel se postupně probíjel snadno polem. Nicméně musel stavět ještě jednou, což se mu nakonec vyplatilo.

Na trati se vrátil za Bottasem a Räikkönenem. Bottas ještě nebyl v boxech, tudíž mohl Räikkönena brzdit, aby se Hamilton dotáhl.

Hamilton se přibližoval a z náskoku pěti sekund to najednou byla necelá vteřina. Bottas zajel do boxů, a souboj Hamiltona s Räikkönenem pokračoval.

Mezitím odstoupil pro poruchu motoru Daniel Ricciardo, pro kterého to je letos už šestý nedojetý závod, přičemž především kvůli motoru.

Osm kol před koncem už Hamilton tvrdě dotíral na Räikkönena a zkoušel zaútočit, což se mu i povedlo. Hamilton zaútočil v první zatáčce na Räikkönena venkem, což byl úspěšný manévr. Räikkönen už nedokázal odpovědět, jelikož měl pneumatiky v bídném stavu.

pic.twitter.com/wjKECQF6aW— Formula 1 (@F1) 2. září 2018

Bottas se při snaze dostat před Maxe Verstappena lehce kolidoval, jelikož mu Verstappen zavřel zatáčku. Výsledkem bylo, že musel Bottasův Mercedes lehce letěl vzduchem, a musel projet první zatáčku rovně. Verstappen za tento incident dostal pěti sekundovou penalizaci, která ho stála nejen třetí místo, ale i čtvrté, které nakonec získal Sebastian Vettel.

pic.twitter.com/zwe4hS98bu— Formula 1 (@F1) 2. září 2018

Sdílejte na:
Zavřít