VC Brazílie: Sebastian Vettel ovládl závod po první zatáčce!

VC Brazílie: Sebastian Vettel ovládl závod po první zatáčce!

Sebastian Vettel na startu překonal Bottase a dojel si pro vítězství. Kimi Räikkönen na třetím místě z toho udělal dvojité pódium pro Ferrari.

Na startu závodu se ze svého místa odlepil Vettel o něco rychleji než Valtteri Bottas startující z prvního místa. Vettel se ponořil na vnitřek první zatáčky a proklouzl Bottasovi mezi prsty. Räikkönen s Verstappenem si udrželi své třetí a čtvrté místo.

Ve třetí zatáčce došlo ke kontaktu mezi Magnussenem, Vandoornem a Ricciardem. Vandoorne byl zmáčknut mezi ostatní dva piloty  a skončil se zlomeným zavěšením a Magnussena potkal stejný osud. Ricciarda kontakt roztočil a propadl se na poslední místo.

O chvíli později došlo ke kontaktu mezi Grosjeanem a Oconem. Grosjean si neuhlídal zadek na vnitřku páté zatáčky a následným smykem ze závodu vyřadil Ocona. Grosjean za to později obdržel desetisekundovou penalizaci.

Následkem těchto kontaktů na trať vyjel Safety Car. Vše hrálo do rukou Hamiltonovi, který po bouračce v kvalifikaci a startu z boxové uličky zůstal mimo tyto kontakty a pár kol po skončení Safety Caru už bojoval na bodovaných pozicích. Po první vlně zastávek se najednou Hamilton octl na prvním místě, protože po startu na měkké sadě pneumatik mohl jet mnohem déle, než ostatní. I na starých měkkých pneumatikách dokázal zajíždět podobně rychlé časy, jako Vettel s Bottasem a Räikkönenem za ním.

Po boxech se propadl na páté místo za Verstappena, ale na jeho nových super-měkkých pneumatikách mu netrvalo dlouho a přes holandského závodníka se dostal. Velmi rychle dohnal i Kimiho Räikkönena, který jel kousíček za Bottasem a Vettelem, který si kontroloval odstup. Räikkönen se ale dokázal dobře bránit na rovinkách a jeho měkké pneumatiky se držely lépe, než Hamiltonovy super-měkké, které začaly odcházet a Brit kvůli tomu hodně ztrácel v druhém sektoru.

Max Verstappen využil velkého náskoku na šestého Ricciarda, který po kolizi v prvním kole měl také velmi dobrý závod, a zajel si pro zastávku v boxech zdarma. Nasadil novou měkkou směs a zajel nejrychlejší kolo, kterým překonal i traťový rekord z roku 2004.

Tento závod byl poslední domácí velkou cenou pro Felipeho Massu, který se chystá definitivně do důchodu. Po závodě ho organizátoři pustili na pódium společně s jeho synem a Rubensem Barichellem, aby se rozloučil s fanoušky.

Sdílejte na:
Zavřít