VC Austrálie: Kvalifikaci ovládl Hamilton, Bottas havaroval

VC Austrálie: Kvalifikaci ovládl Hamilton, Bottas havaroval

Mercedes vytáhl na závěr svůj kvalifikační mód, který byl zabijácký tak, jak Toto Wolff sliboval. Druhý Mercedes havaroval, překvapil Haas, který odstartuje ze třetí řady.

Q1

Něco kolem 8 minut trvalo, než jsme měli měřený čas od všech jezdců. Očekávaně se v K.O. zóně ocitly obě Toro Rosso, Williams a oba Saubery, nepřekvapivé bylo možná to, že od Williamsu to byl Stroll, ne Sirotkin.

Leclerc se posunul z dvacátého na osmnácté místo, a za chvíli překvapil jeho týmový kolega, posunul se na dvanácté místo. Do K.O. zóny tak odsunul Sirotkina.

Na konci Q1 se Stroll posunul na dvanácté místo, odsunul do K.O. zóny Ericssona. Sirotkin se nezlepšil a vypadl, Hartley, Ericsson a Leclerc se sice posunuli, ale do 12 nepostoupili. Gasly udělal pri svém posledním ostrém pokusu chybu ve třetí zatáčce a skončil ve štěrkové zóně, kolo vzdal a skončil na posledním místě.

Q2

Na úvod Q2 se o trochu vzrušení postaral Hulkenberg, který nedobrzdil do první zatáčky a sekci si byl nucen zkrátit křížem.

5 minut před koncem jsme ješte stále neměli měřený čas od Hülkenberga a od Ocona, v K.O zóne byli Stroll, Grosjean a Perez. Nad tratí se sbíhali mračna, o to zvláštnejší bylo vyčkávání jezdců Renaultu a Force Indie.

První pokus Estebana Ocona byl príšerný, kolo vzdal a chystal si další. Grosjean se mezitím posunul na sedmé místo a odsunul do K.O. zóny Vandoorna. Hülkenberg následně posunul do K.O zóny týmového kolegu Sainze.

Prvním nepostupujícím byl Vandoorne, druhým Perez. Sainz odsunul na nepostupové pozice Alonsa. Ocon skončil na posledním nepostupovém míste. Jezdcům McLarenu se nepodařilo dostat zpět na postupové pozice.

Do Q2 tak nepostoupili jezdci McLarenu, Force Indie a Lance Stroll.   

Q3

Po dvou minutách Q3 roztřískal svůj monopost ve druhé zatáčce Valtteri Bottas. Byly vyvěšeny červené vlajky. Bottas ztratil kontrolu nad vozem na vnitřku druhé zatáčky a skončil ve zdi. Podobně jako Pastor Maldonado v první zatáčce VC Austrálie 2015 až na to, že toto bylo v mnohem větší rychlosti a o mnoho tvrdší.

Červené vlajky byly vyvěšeny 10 minut. Prvního kola rychlých jízd sa zúčastnilo pět jezdců z top týmů. Hamilton, Vettel, Verstappen, Räikkonen, Ricciardo. První dva jezdce dělilo 34 tisícin sekundy. Všech pět jezdců se vešlo do třech desetin.

Hamilton svůj čas zlepšil téměř o devět desetin, sekunduje mu Kimi Räikkonen, ztráta 6 desetin, a Sebastian Vettel. Na čtvrtém a pátém místě Red Bully, Verstappen a Ricciardo. Ricciardo ale klesne na osmé místo, ze třetí řady tedy odstartují Magnussen a Grosjean. Sedmý bude startovat Hulkenberg, devátý Sainz a desátý Bottas, který havaroval.

 

Sdílejte na:
Zavřít