Úvodní závod sezony 2019 už má své datum. Pro Alonsa to může být problém

Úvodní závod sezony 2019 už má své datum. Pro Alonsa to může být problém

Počínaje dneškem je oficiálně potvrzen datum Velké ceny Austrálie 2019. Červená světla na startovním roštu v Albert Parku zhasnou 17. března.

Oficiální informace ze zákulisí královny motorismu potvrzují, že ročník 2019 odstartuje australským závodem 17. března příštího roku. Sezona tak v Melbourne začne o týden dříve než letos.

To je jistě dobrá zpráva pro všechny nedočkavé fanoušky, ne už tak dobrá pro španělského závodníka Fernanda Alonsa. Pokud by totiž ve formuli 1 působil i v příštím roce, kryl by se mu start velké ceny s účastí na 1000 mílích v Sebringu. Jezdec McLarenu by start v podniku jistě nerad vynechal, jelikož se netají ambicí zisku mistrovského titulu v šampionátu WEC.

DOPORUČUJEME: Příští sezona opět bez závodu v Německu

Na finální podobu kompletního kalendáře si ještě musíme počkat, ale pokud se nestane nic mimořádného, bude i příští rok čítat 21 velkých cen. Ze seznamu se sice odporoučí Německo, za které se však objeví atraktivní náhrada v podobě Miami. 

Závěrem ještě připomeňme, že letošní ročník končí závodem v Abú Zabí až 25. listopadu, tudíž se můžeme těšit na mimořádně krátkou zimní přestávku.

Sdílejte na:
Zavřít