Toro Rosso a Kvyat: Nespokojenost byla oboustranná

Toro Rosso a Kvyat: Nespokojenost byla oboustranná

Toro Rosso nemělo důvěru v Kvyata pro jezdecké chyby a závodník neměl v tým důvěru pro poruchy, které ho provázely v první polovině sezóny. Rozvázání smlouvy bylo nejlepší pro obě strany.

Daniila Kvyata po Velké Ceně Singapuru nahradil Pierre Gasly. V Austinu Kvyat nahradil naopak Gaslyho, který měl bojovat o titul v japonské formulové sérii. Získal jeden bod, první od závodů ve Španělsku a několik hodin potom bylo oficiálně oznámeno, že s ním Red Bull rozvázal spolupráci.

O Kvyatově budoucnosti v týmu pochybovala celá veřejnost F1. Do očí bil nejvíce fakt, že na body prohrál se svým týmovým kolegou 4:48.

„Bylo hodně technických problémů, které nemohl Daniil ovlivnit, nemohl udělat nic. Také ale udělal nějaké jezdecké chyby. Po Austinu měl 5 bodů. Když to porovnáte s Carlosem, i když v Austinu nejel s námi, měl 54 bodů,“ řekl šéf týmu Toro Rosso, Franz Tost.

Kvyat se už v Austinu setkal s členy Williamsu a údajně je v kontaktu i se Sauberem.

„Obě strany ztratily vzájemnou jistotu. V takové situaci je lepší říci: V pořádku, zastavíme spolupráci. To dává Daniilovi šanci hledat jiný tým a dívat se do budoucnosti. Cítili jsme, že tam už vůbec není jistota, kterou potřebujete na úspěšnou spolupráci.“

Během celé sezóny byl Kvyat ve svých vyjádřeních přímý. Otevřeně mluvil o špatných výsledcích a nejisté budoucnosti. Toto chování mělo vliv na konečné rozhodnutí Red Bullu.

„Jasné (že mělo). Ve finále ale vždy rozhodují výsledky,“ řekl Tost. „Obě strany očekávaly více a nedošlo k tomu. Proto je rozchod nejlepším řešením pro obě strany.“

Navzdory posledním dvěma nevydařeným sezónám Kvyata jeho bývalý šéf obhajuje a nevylučuje, že ho na startovním roštu ještě uvidíme.

„V motorsportu, zejména ve formuli 1, byste nikdy neměli říkat nikdy. Daniil má talent, je velmi rychlý, a když dá všechno dohromady, může být úspěšný.“

„Ukázal to v minulosti, vyhrál šampionát GP3, byl s Red Bullem na pódiu, je schopným jezdcem. Stále jsem přesvědčen, že je rychlý jezdec. Pokud vše klapne, může být daleko vpředu. Ukázal to v minulosti.“

Sdílejte na:
Zavřít