Ricciardo si nedělá iluze: Sezona 2017 může být velká nuda

Ricciardo si nedělá iluze: Sezona 2017 může být velká nuda

Australský závodník má pochyby o tom, že změny v pravidlech pro rok 2017 pomohou k větší atraktivnosti šampionátu Formule 1.

O změnách v technických regulích se stále diskutuje. Už teď je ale jasné, že vozy budou mít širší zadní pneumatiky a mohou být až o pět sekund na kolo rychlejší. Nicméně další změnou, které se Daniel Ricciardo obává nejvíce, je přítlak. Díky němu by totiž předjíždění na závodní dráze mohlo být mnohem obtížnější.

Nemůžeme se tedy australskému závodníkovi divit, že podle něj nadělají změny v pravidlech více škody než užitku. „Celé tempo závodu bude rychlejší a intenzivnější,“ nechal se slyšet pilot stáje Red Bull. „Kvalifikace mohou být velmi zábavné, ale co závody, ve kterých půjde kvůli změnám přítlaku jen velmi těžko předjíždět? Mohla by to být velká nuda,“ mysli si Ricciardo.

Australan by si také přál vyrovnanější startovní pole Formule 1. „Současné agregáty jsou poměrně komplikované. Mohu si dovolit to říct, protože v posledních letech patříme k těm, kteří tím trpí nejvíc. Pokud by byl způsob, kterým by se dalo startovní pole více vyrovnat a všichni měli k dispozici stejně výkonné vozy, rozhodovalo by mnohem více umění jezdce a celý šampionát by tak mohl být mnohem zajímavější,“ dodal šestadvacetiletý pilot.

Sdílejte na:
Zavřít