Ricciardo: Obrana Vettela nebyla fér, stupně vítězů si nezaslouží

Ricciardo: Obrana Vettela nebyla fér, stupně vítězů si nezaslouží

Pro Daniela Ricciarda neskončil závod v Mexiku zrovna nejlépe a dal to jasně najevo během rozhovoru krátce po konci. Obranu Sebastiana Vettela označil za nefér, nebýt toho, mohl prý být na stupních vítězů.

Max Verstappen byl za zkrácení tratě penalizován a z třetího místa se propadl až na páté, před něj se posunuli Sebastian Vettel a Daniel Ricciardo. Jenže právě německý závodník byl obviněn z toho, že během vzájemného souboje nerespektoval pravidlo, které se v posledních týdnech tak moc řešilo.

„Udělal přesně to, na co si všichni tak moc stěžují. Změnil směr jízdy během brzdění,“ řekl Daniel Ricciardo po závodě novinářům. „On se nyní raduje s úsměvem na tváři, ale podle mě si stupně vítězů nezaslouží. Při obraně své pozice se hnul tak moc, že jsem tam z ničeho nic neměl žádné místo.“

Daniel Ricciardo nechápal ani to, že za zkrácení trati v první zatáčce prvního kola nebyl potrestán Lewis Hamilton. „Abych byl upřímný, situaci na startu jsem nepochopil. Jak můžete vést závod, bránit pozici, zablokovat kola, vyjet mimo dráhu a stále zůstat na prvním místě?“ podivoval se australský jezdec ve službách stáje Red Bull.

„Myslím, že i Lewis si zasloužil trest. Kdokoli ve stejné situaci by si ho zasloužil. Viděl jsem, jak si Max zkrátil šikanu při obraně pozice před Sebastianem a byl za to potrestán. Stejné to mělo být i v případě Lewise,“ dodal Ricciardo, pro kterého měl závěr závodu v Mexiku opravdu hořkou příchuť.

Sdílejte na:
Zavřít