Red Bull: Honda může výkonnostně dohnat motor Renault do konce roku 2018

Red Bull: Honda může výkonnostně dohnat motor Renault do konce roku 2018

Red Bull se domnívá, že motor Honda má potenciál být na úrovni Renaultu do konce letošní sezony, Tím se zároveň zvyšují spekulace ohledně přechodu samotného týmu Red Bull k japonskému výrobci.

Sesterský tým Toro Rosso se těší povzbudivému začátku svého nového partnerství s Hondou díky bezproblémovému předsezónnímu testovacímu programu a velkému poštu najetých kilometrů.

Přestože současná specifikace motoru Honda stále zaostává za ostatními soupeři, tak se objevila prognóza, že rozdíl mezi Hondou a Renaultem by mohl být nyní jen kolem 15bhp.

„Balíček Hondy je technicky zajímavý,“ řekl Marko.

„Motor je velmi lehký a nyní je podle našich dosavadních zkušeností i spolehlivý a jeho výkon se neustále zlepšuje. Motor by měl být na úrovni Renault do konce letošního roku,“ odhaduje poradce Red Bullu.

Aktuální kontrakt týmu Red Bull s Renaultem skončí na konci této sezony.

„Situace se mění s Renaultem téměř měsíčně. Jsme na to zvyklí a už je známe dlouho. Máme respekt k tomu, co dělají. Pro nás je ovšem nejdůležitější, abychom měli do budoucna co nejkonkurenceschopnější balíček. Chceme být schopni pokračovat ve snižování náskoku soupeřů a dostat se postupně před ně,“ řekl Horner.

Co bude muset Honda udělat, aby přesvědčila Red Bull? “Myslím, že se jim podařilo přes zimu vybudovat velmi dobré základy pro letošní rok,“ řekl Horner. Podle něj bude záležet především na výkonu pohonné jednotky, protože cílem Red Bullu je mít ten nejvýkonnější motor.

Marko dodal, že byl ohromen tím, jak Honda zatím pracuje s Toro Rosso.

„Ihned po podpisu smlouvy došlo k výměně techniků mezi Faenzou, Sakurou v Japonsku a Milton Keynes, kde má Honda také malou továrnu. Tehdy došlo k rozhovorům o současném vozu a instalace motoru. Věřím, že tento partnerský přístup významně přispěl k výsledku, který nyní pozorujeme,“ zhodnotil Marko.

Sdílejte na:
Zavřít