První vítězství pro McLaren-Honda bude masivní úspěch, věří Alonso

První vítězství pro McLaren-Honda bude masivní úspěch, věří Alonso

Španělský závodník hádá, že první vítězství pro znovuobnovené partnerství McLaren-Honda bude ohromným úspěchem pro jezdce, kterému se jej podaří dosáhnout.

McLaren obnovil partnerství s dodavatelem motorů Honda a dosavadním maximem týmu je páté místo z letošní Velké ceny Monaka, které vybojoval právě Fernando Alonso. I když je boj o vítězství i stupně vítězů stále mimo dosah britské stáje, letos jsou znát jasné známky zlepšení formy a konkurenceschopnosti.

Bylo by vítězství s McLarenem-Honda pro španělského závodníka největším kariérním úspěchem? „Určitě ano. Byl by to masivní úspěch pro všechny z nás. Nevím, jestli já ještě budu mít tu šanci, ale určitě tu bude Stoffel (Vandoorne, od roku 2017 závodní pilot McLarenu) a ten tu šanci bude mít.“

„Ale až to první vítězství přijde, pro všechny z nás to bude ohromný úspěch. Pro všechny, co tu jsou už od prvního dne. Od chvíle, kdy jsme vloni během testů ztráceli deset sekund na zbytek světa až po první závod v Austrálii, kde už to bylo necelých šest sekund. Bude to úspěch, na který budeme nesmírně hrdí,“ řekl dále španělský pilot a dvojnásobný mistr světa.

„Musíme velmi tvrdě pracovat v příštích měsících a urychlit celý ten proces, protože Formule 1 je sport, ve kterém na nás rozhodně nikdo nebude čekat,“ dodal Alonso.

Sdílejte na:
Zavřít