Mercedes se domnívá, že Ferrari dohnalo výkonnostní ztrátu v oblasti motoru

Mercedes se domnívá, že Ferrari dohnalo výkonnostní ztrátu v oblasti motoru

Mercedes je přesvědčen, že motory Ferrari jsou nyní stejně výkonné jako pohonné jednotky ze Stuttgartu a myslí si to také Lewis Hamilton.

Ve čtvrtek před závodním víkendem v Bahrajnu Sebastian Vettel prohlásil, že Mercedes má na začátku sezóny výhodu kolem 0,4 sekundy.

Mercedes je sice dominantním týmem F1 v hybridní turboéře, která začala v roce 2014, ale Hamilton na to reagoval, že Ferrari z hlediska výkonu motoru jeho tým už dohnalo.

Na otázku, zda Hamilton souhlasí s Vettelovou představou o výhodě motorů Mercedes, britský jezdec odpověděl: „Nemám vůbec představu, tým mi nic nesdělil.“

„Řekli mi, že v kvalifikaci jsme si rovni. Opravdu se hodně zlepšili,“ řekl Hamilton na adresu Ferrari.

„A tým mi ještě řekl, že v závodě bychom na ně mohli mít malý náskok,“ dodal úřadující šampion.

Ferrari má za to, že získalo přes zimu o 10 koní více. Jejich monoposty byly na rovinkách v Austrálii dokonce rychlejší než Mercedesy, ačkoli tomu napomáhalo nastavením menšího přítlaku.

Hamilton se v kvalifikaci těšil z výhody více než 0,6s a v závodě byl po celou dobu pohodlně rychlejší, dokud vedení při virtuálním safety caru v polovině závodu nepřipadlo po skvělém taktickém manévru Vettelovi, který ho dokázal přetavit ve vítězství.

Sdílejte na:
Zavřít